Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Kamila Lićwinko minimalnie przegrała z mistrzynią świata

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Maria Kuczina, którz niedawno została mistrzynią świata, zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż w memoriale Kamili Skolimowskiej. Kamila Lićwinko uzyskała identyczny wynik co Rosjanka, ale ostatecznie z nią przegrała.

Od samego początku zanosiło się na to, że dwie zawodniczki zdominują rywalizację. I tak też się stało. Agnieszka Borowska nie uporała się z żadną wysokością, a Estonka Elerin Haas bardzo szybko odpadła z konkursu. Na placu boju pozostały zatem Kamila Lićwinko i Maria Kuczina.

Polka przystąpiła do rywalizacji później od mistrzyni świata. 29-letni skoczkini w pierwszym podejściu uporała się z wysokością 1,86. Nasza reprezentantka nie miała też problemów z kolejną wysokością.

Rosjanka również do pewnego momentu skakała bezbłędnie. Dopiero kiedy poprzeczka zawisła na 1,94m ani polsce, ani też Kuczinie nie udało się jej pokonać w pierwszej próbie. Mistrzyni świata była jednak minimalnie lepsza, bo uporała się z tą wysokością w kolejnym podejściu (Lićwinko w trzecim). Obie próbowały też swoich sił na 1,98m, ale bezskutecznie.

MiejsceZawodniczkaKrajWynik
1.Maria KuczinaRosja1,94
2.Kamila LićwinkoPolska1,94
3.Elerin HaasEstonia1,78
4.Agnieszka BorowskaPolska-

Zobacz Lotto Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej


Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL