Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ w skokach: Żyła wygrał kwalifikacje

Polska Agencja Prasowa
Polska Agencja Prasowa
To były udane kwalifikacje dla reprezentantów Polski. W piątkowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem zaprezentuje się aż dziesięciu biało-czerwonych. W czwartkowych kwalifikacjach najlepszy był Piotr Żyła, a oprócz niego w czołówce znaleźli się Krzysztof Miętus i Aleksander Zniszczoł. To dobry konkurs przed pierwszym zakopiańskim konkursem PŚ.

Skoczkom rywalizacji nie ułatwiał wiatr. Kilku zawodników z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru zostało ściągniętych z belki startowej. Na szczęście wiatr nie był tak uciążliwy, jak podczas ostatnich konkursów w Kulm i udało się niemal bez przeszkód przeprowadzić kwalifikacje, które okazały się tak szczęśliwe dla Polaków.

Zwycięzcą kwalifikacji został Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 131 metrów i był to najdłuższy skok zawodów. Na taką samą odległość skoczył jeszcze Denis Korniłow, ale Rosjanin miał nieznacznie gorszą notę od Polaka. Na 3. miejscu rywalizację zakończył Krzysztof Miętus, a czwarty był Aleksander Zniszczoł. Obaj nasi reprezentanci skoczyli po 126 metrów.

Do piątkowego konkursu awansowali również Marcin Bachleda (118 metrów), Maciej Kot (116,5 metra), Klemens Murańka (117,5), Bartłomiej Kłusek (115,5), Stefan Hula (119) i Tomasz Byrt (114,5). Ta dziewiątka dołączyła do Kamila Stocha, który miał zapewnioną kwalifikacje do konkursu. Z reprezentantów Polski, którzy wystartowali w czwartkowych kwalifikacjach jedynie Jan Ziobro nie zdołał wywalczyć awansu do piątkowego konkursu. Polakowi niewiele zabrakło do awansu. Zajął on 42. miejsce i do pozycji, która dawała awans stracił jedynie 2,1 pkt.

Komentarze (18):

 • Bandit Baracuda Zgłoś
  heh Żyła udzielił wywiadu do jednej ze stacji radiowych na temat pierwszego miejsca "hehe,sam tego nie rozumiem, takie są skoki". Czyli co? Nastawia się tak:albo się uda, albo się nie
  Czytaj całość
  uda?:)Myślę, że Robert Mateja powinien mu udzielić paru lekcji jak zostać medialną gwiazdą:)Ale tak z innej beczki, to uważam, że cena 50-60 zł to trochę za dużo jak na takie zawody. Może być tak, że frekwencja nie będzie powalająca, a przecież zawsze w Zakopcu była mocna armia kibiców. W końcu Małysz zakończył, to może by tak bileciki za 30zł?:)
  • MaxiLPU Zgłoś
   Oj tak już piszcie że 2-3 będzie max! To jest sport i może być 0 a może być 10 :)
   • Bodiczek Zgłoś
    Kruczka nikt stamtąd nie wywale dopóki prezesem PZN będzie Tajner :) To tak troche jak w PZPN. Mogłoby się wszystko walić na głowę a oni i tak się będą uśmiechać i udawać że jest
    Czytaj całość
    wspaniale. Smutne to ale prawdziwe.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL