Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Żyła: To moje pierwsze zwycięstwo w kwalifikajach w całej karierze

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Wspaniały skok na odległość 131 metrów dał Piotrowi Żyle zwycięstwo w czwartkowych kwalifikacjach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 25-latek z Wisły bardzo cieszył się ze swojego wyniku.

- To moje pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach, raz byłem drugi w Engelbergu. Warunki były trochę zmienne, ja miałem szczęście, skok był dobry i udało się wygrać. Jestem więc zadowolony. Dotąd w Zakopanem najwyżej byłem dwudziesty pierwszy przed rokiem. Powalczę żeby teraz było lepiej, a jak będzie to już zobaczymy na zawodach. Fajnie byłoby gdyby udało się powtórzyć wyniki z Lillehammer, gdzie byłem w czołowej dziesiątce. Trzeba po prostu dobrze skakać. Myślę, że stać mnie na taki rezultat jak wtedy. Trenowałem ostatnio z Janem Szturcem, było trochę czasu po Turnieju Czterech Skoczni. Przed Turniejem skakałem dobrze, potem nie wyszły mi pierwsze treningi i zniknęła ta pewność z początku sezonu. Trzeba było więc poćwiczyć i teraz znów jest lepiej, poziom poszedł trochę do góry. W ostatnich dniach czułem się trochę przeziębiony, ale teraz już czuję się lepiej. Frekwencja nie jest zła, jest trochę ludzie, świetnie się skacze przy takiej publiczności - powiedział Piotr Żyła.

Warto dodać, że bardzo dobrze zaprezentował się on także na pierwszym treningu, na którym był ósmy. Nieco gorzej wypadł jedynie w drugiej treningowej próbie - miał wtedy dwudziesty pierwszy rezultat.

Korespondencja z Zakopanego,
Daniel Ludwiński

Komentarze (4):

 • Stefanek Zgłoś
  Kibicuję naszym młodym zawodnikom, ale żeby nie było w konkursie tak, że tylko dwóch czy trzech będzie skakała w drugiej serii, a tylko Kamil uplasuje się w "10". Polacy zawsze
  Czytaj całość
  prezentowali dobrą formę na treningach, w kwalifikacjach, a przychodził konkurs i... sami wiecie, że już różowo nie było. W ogóle można powiedzieć, że dla większości z polskich zawodników jest to jedyny konkurs PŚ gdzie mogą zaistnieć, bo są to skoczkowie jednej skoczni w Zakopanem. Tu zawsze im wszystko wychodzi, osiągają świetne rezultaty, a już na innych przychodzi znów ten sam marazm.
  • YagamiRaito_Ostrów_Wlkp Zgłoś
   żyła jeszcze nie ma stabilnej formy....ale seria treningowa jak i kwalifikacyjna pokazały ze nie mozna go skreślac.
   • kibic z poznania Zgłoś
    powodzenia piotrek mam nadzięje ze dzisiaj będzie pierwsza 5 ,powodzenia
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL