Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ville Larinto wraca na skocznię

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Po czternastu miesiącach przerwy do skakania na najwyższym poziomie powraca Ville Larinto. 21-letni Fin będąc w życiowej formie odniósł kontuzję w sezonie 2010/2011 i dopiero teraz znów będzie mógł wystartować w konkursie Pucharu Świata.

Dla Ville Larinto wyjątkowo pechowy okazał się konkurs w Garmisch-Partenkirchen rozegrany 1 stycznia 2011 roku. Na skutek upadku Fin zerwał przednie więzadło krzyżowe w kolanie i musiał przedwcześnie zakończyć najlepszy sezon w karierze - miesiąc wcześniej po raz pierwszy triumfował w konkursie Pucharu Świata w Kuopio. Początkowo wydawało się, że Larinto powróci na początek sezonu 2011/2012, jednak nawet taki termin nie okazał się realny. Ostatecznie Fin wraca dopiero teraz, w końcówce bieżącej edycji Pucharu Świata, i po czternastomiesięcznej przerwie wystąpi w Lahti.

Trener Pekka Niemelae zdecydował się powołać Larinto do grupy narodowej, którą Finowie mają prawo wystawić jako gospodarze. W składzie Finlandii na zawody w Lahti znaleźli się ponadto Janne Happonen, Matti Hautamaeki, Anssi Koivuranta, Kalle Keituri, Olli Muotka, Sami Niemi i Sami Heiskanen.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL