Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polskie kwalifikacje w Innsbrucku!

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk
Wyśmienicie w czwartkowych kwalifikacjach w Innsbrucku zaprezentowali się reprezentanci Polski. W czołowej "piątce" eliminacji na "Bergisel" sklasyfikowano aż trzech naszych rodaków!

Pod znakiem niebywałej dominacji Polaków upłynęły kwalifikacje do trzeciego konkursu prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Biało-czerwoni byli klasą samą dla siebie i w sile trzech niemal do samego końca obsadzali całe podium. Ostatecznie zwycięzcą czwartkowych eliminacji okazał się Gregor Schlierenzauer. Tyrolczyk pokazał na "Bergisel", że nie zamierza składać broni w rywalizacji z Andersem Jacobsenem i na swoim obiekcie czuje się jak ryba w wodzie. Podopieczny Alexandra Pointnera wygraną w kwalifikacjach zapewnił sobie nie tylko niezłą próbą, ale przede wszystkim korzystnym przelicznikiem za wiatr. Suma "oczek" uzyskana przez "Schlieriego" była o 2,2 punktu wyższa od lidera turnieju i sklasyfikowanych ex aequo z Norwegiem Polaków.

Identyczną notę, co Jacobsen osiągnęli skaczący w Innsbrucku jak w transie Kamil Stoch i piąty w noworocznych zawodach w Ga-Pa - Maciej Kot. Zawodnicy Łukasza Kruczka lądowali w tym samym miejscu, bo na 125-tym metrze. Jeszcze dłużej podróż w powietrzu trwała u Krzysztofa Miętusa. Trzeci z naszych reprezentantów w pełni wykorzystał sprzyjające warunki atmosferyczne, osiągając na "Bergisel" 126 metrów. Zakopiańczyk potwierdził tym samym, że jego udane skoki treningowe nie były dziełem przypadku, a wyraźnej zwyżki formy. Swoje zrobili też pozostali biało-czerwoni, którzy bez żadnych problemów awansowali do piątkowego konkursu Pucharu Świata. Na trzydziestej pozycji znalazł się Dawid Kubacki, dwa "oczka" niżej uplasował się Piotr Żyła, a czterdziesty czwarty był najsłabiej dysponowany z "szóstki" Polaków - Stefan Hula.

Po niemieckiej części narciarskiego "Wielkiego Szlema" do Austrii przybyło znacznie mniej zawodników. Z powodu zbyt niskiej dyspozycji na treningi do domu decyzją Pekki Niemelae wrócili Finowie za wyjątkiem Lauriego Asikainena. Podobny manewr w stosunku do swoich podopiecznych zastosował także trener Francuzów - Matjaz Zupan, który wycofał z imprezy Vincenta Descombesa Sevoie, zaś Goran Janus na jeden konkurs wysłał do Słowenii Jurija Tepesa.

 To wszystko sprawiło, że w eliminacjach wzięło udział zaledwie sześćdziesięciu czterech skoczków, na czym  skorzystał między innymi Amerykanin Anders Johnson - rywal w systemie KO dla Macieja Kota. Na mało wymagających przeciwników trafili również Stoch i Miętus, którzy w pierwszej serii konkursowej zmierzą się odpowiednio z Antonem Kaliniczenko i Yutą Watase. Znacznie trudniejsze zadanie czeka naszą pozostałą "trójkę". Z Severinem Freundem walczył będzie Kubacki, Żyła stoczy bój z Taku Takeuchim, a Hulę czeka konfrontacja z Richardem Freitagem.                

Początek zawodów na słynnej "Bergisel" zaplanowano w piątek na godzinę 13:45. Głównym faworytem do triumfu obok Schlierenzauera i Jacobsena będzie z pewnością Kamil Stoch. Mieszkaniec Zębu w Innsbrucku już trzykrotnie stawał na "pudle" eliminacji, a przed rokiem był najlepszy na półmetku zawodów, by później zanotować bolesny spadek na dziewiątą pozycję.

Polskie pary w systemie KO:

Dawid Kubacki - Severin Freund
Piotr Żyła - Taku Takeuchi
Stefan Hula - Richard Freitag
Krzysztof Miętus - Yuta Watase
Maciej Kot - Anders Johnson
Kamil Stoch - Anton Kaliniczenko

MZawodnikKrajSkok (m)Nota
1Gregor SchlierenzauerAustria123,5125,8
2Anders JacobsenNorwegia125,5123,6
2Kamil StochPolska125123,6
2Maciej KotPolska125123,6
5Krzysztof MiętusPolska126121,5
6Peter PrevcSłowenia124120,9
7Tom HildeNorwegia124,5118,6
7Richard FreitagNiemcy124118,6
9Simon AmmannSzwajcaria123,5117,3
10Anders BardalNorwegia121,5115,3
30Dawid KubackiPolska116,5105,6
32Piotr ŻyłaPolska115104,4
44Stefan HulaPolska11397,4
Oglądaj zawody Pucharu Świata w Klingenthal za darmo online!

Komentarze (27):

 • rr778 Zgłoś
  Mistrzowie kwalifikacji !! buahahahahaha a jak przyjdzie konkurs znow okaze sie ze - mizeria i tylko 2ch w 30 i to w trzeciej dziesiatce.... I czym tu sie podniecac???
  • Kamil21212121 Zgłoś
   według mnie:Dawid Kubacki - Severin Freund 2Piotr Żyła - Taku Takeuchi 1Stefan Hula - Richard Freitag 2Krzysztof Miętus - Yuta Watase 1Maciej Kot - Anders Johnson 1Kamil Stoch - Anton
   Czytaj całość
   Kaliniczenko 1Japończycy bez formy więc żyła ma szanse, a najmniejsze szanse ma Hula według mnie
   • DamianCKM Zgłoś
    Takie typowanie zrobię :Dawid Kubacki - Severin Freund FREUNDPiotr Żyła - Taku Takeuchi TAKEUCHIStefan Hula - Richard Freitag FREITAGKrzysztof Miętus - Yuta Watase MIĘTUSMaciej Kot -
    Czytaj całość
    Anders Johnson KOTKamil Stoch - Anton Kaliniczenko STOCHZobaczymy ile trafię.
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL