Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Takanobu Okabe znów w Pucharze Świata

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Takanobu Okabe, weteran światowych skoków narciarskich, wrócił do reprezentacji Japonii. 42-latek jest w kadrze swojego kraju na zawody w Sapporo.

Urodzony w 1970 roku Takanobu Okabe zaczynał karierę, gdy wielu spośród jego obecnych rywali nie było jeszcze na świecie - w Pucharze Świata pokazał się już w ... 1988 roku. Największy sukces osiągnął w 1995 roku, gdy w Thunder Bay zdobył mistrzostwo świata. Przed zawodami w Kanadzie był w wysokiej formie, zajmował seryjnie drugie miejsca, jednak długo nie mógł pokonać Andreasa Goldbergera. Niepowodzenie Austriaka w najważniejszym momencie sezonu dało mu złoto.

W kolejnych latach Japończyk radził sobie ze zmiennym szczęściem i raz po raz wypadał z kadry narodowej, by następnie ponownie do niej wracać. W sezonie 2008/2009 zasłynął wygrywając konkurs Pucharu Świata w Kuopio, gdy miał już trzydzieści siedem lat. Do dziś jest najstarszym zwycięzcą zawodów zaliczanych do tego cyklu.

W ostatnich sezonach Okabe skacze w Pucharze Świata już tylko okazjonalnie u siebie w Sapporo. Przed tygodniem w Pucharze Kontynentalnym zajął w jednym z konkursów drugie miejsce i wywalczył sobie po raz kolejny miejsce w tzw. grupie krajowej także na zawody z udziałem najlepszych. W weekend, jeśli tylko przejdzie kwalifikacje, będzie więc mógł ponownie wystąpić w konkursach najwyższej rangi i śrubować swój rekord bycia najstarszym uczestnikiem Pucharu Świata - obecnie liczy sobie bowiem już czterdzieści dwa lata.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL