WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Maciej Kot trzeci na drugim treningu!

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk
Maciej Kot otrzymał trzecią notę drugiej i ostatniej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Pucharu Świata w czeskim Harrachowie. Polak poszybował na odległość 202,5 metra.

Robert Kranjec nie zwalnia tempa. Słoweniec na każdym kroku pokazuje, że na mamucich obiektach czuje się jak ryba w wodzie. Także w Harrachowie. Podopieczny Gorana Janusa w cuglach wygrał drugą serię treningową przed piątkowymi kwalifikacjami na "Certaku", uzyskując 202,5 metra. W tym samym miejscu, co Słoweniec lądował Maciej Kot, który był trzeci. Polaka i mistrza z Vikersund rozdzielił Gregor Schlierenzauer. Liderowi Pucharu Świata zmierzono 195,5 metra.

Dalsze lokaty przypadły Jurijowi Tepesowi, Janowi Maturze i rewelacyjnemu w ostatnim czasie Michaelowi Neumayerowi. Tym razem bardzo krótką próbę oddał bezkonkurencyjny na pierwszym treningu - Simon Ammann (149 m). Znacznie bliżej "deskami" zeskoku dotknął również dopiero 33. z wynikiem 165,5 metra Kamil Stoch.

Polacy poza Kotem wypadli przeciętnie. Z bardzo dobrej strony dość niespodziewanie zaprezentował się Dawid Kubacki - 194 metry dały mu jedenastą lokatę. Z kolei w trzeciej "10" uplasowali się Piotr Żyła (178 m) oraz Krzysztof Miętus. Ten ostatni odnotował 173 metry.

Rezultaty testowej kolejki nie mogą być jednak do końca miarodajne, bo zawodnicy skakali z różnych belek startowych. Początek kwalifikacji na czeskim "mamucie" przewidziano na godzinę 18-tą.     

Wyniki drugiego treningu w Harrachowie:

MZawodnikKrajLot (m)Nota
1Robert KranjecSłowenia202,5156,0
2Gregor SchlierenzauerAustria195,5151,2
3Maciej KotPolska202,5140,9
4Jurij TepesSłowenia201140,2
5Jan MaturaCzechy199,5138,3
6Michael NeumayerNiemcy197138,1
7Andreas StjernenNorwegia197134,9
8Rune VeltaNorwegia197132,3
9Peter PrevcSłowenia192,5131,3
10Martin KochAustria194129,6
11Dawid KubackiPolska194126,9
23Piotr ŻyłaPolska178114,3
30Krzysztof MiętusPolska173105,0
33Kamil StochPolska165,597,8

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL