Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Walter Hofer: Przykro mi z powodu Norwegów

Dawid Góra
Dawid Góra
Walter Hofer wytłumaczył zamieszanie, jakie miało miejsce po konkursie drużynowym w Predazzo. Podkreślił także, że jest mu przykro z powodu Norwegów.

Przypomnijmy, według pierwszych wyliczeń punktów srebrny medal po konkursie drużynowym na mistrzostwach świata należał się Norwegii, zaś brązowy Niemcom. Po weryfikacji wyników zauważono jednak błąd. Wskutek właściwych wyliczeń "srebro" przypadło Niemcom, zaś "brąz" Polakom. Norwegowie spadli na czwartą pozycję.

- Niestety, łączność pomiędzy sędziami a trenerami w obszarze startu nie funkcjonowała dobrze. Komendy nie docierały na czas. Wszystkie dane w naszym systemie opierają się właśnie na tym, dlatego nie mogliśmy odnaleźć tego błędu u nas. Na nieszczęście mogliśmy to zweryfikować dopiero po konkursie, był to błąd ludzki na starcie. Belka startowa się nie zmieniła i zawodnik skakał z wyższej belki, a nie jak pokazał nasz system. Przykro mi z powody Norwegów, jestem tak samo rozczarowany, jak oni - tłumaczył w wywiadzie dla vgtv.no Walter Hofer. - Rozumiem każdą reakcję Norwegów, ale przy tym są oni bardzo fair. Kierownik drużyny podszedł do nas i powiedział, że niekiedy takie rzeczy mogą się dziać, ale że to się wydarzyło podczas tak dużej imprezy jest bardzo smutne - dodał dyrektor zawodów. 

Rozczarowanie norweskich skoczków po ostatecznej decyzji było ogromne. - Nie mam teraz żadnych uczuć. Spadliśmy z pozycji medalowej na czwarte miejsce. To co przeżywam jest przykre - cytuje Andreasa Stjernena serwis fisskijumping.com.

Komentarze (7):

 • chris 70 Zgłoś
  Jak mu tak żal Norwegów to niech zdyskwalifikuje Fettnera za cyrkowe popisy..Ciekawe czy by tak płakał gdyby to Austriacy skorzystali?
  • link Zgłoś
   a mi nie :)
   • wislok Zgłoś
    Trzeba sobie powiedzieć otwarcie- Bardal,a na pewno Stoeckl doskonale wiedział z jakiej belki skakał jego zawodnik, doskonale wiedział ile pkt było za wiatr, wiedział,że dodano mu punkty
    Czytaj całość
    za belkę.. Pokłony dla Morgiego,bo nie miał z tego tytułu żadnej korzyści ,a zachował się FAIR wobec Polaków widząc ten błąd i widząc ewidentną krzywdę zarówno Niemców jak i Polaków. Natomiast Norwedzy zachowali się poniżej krytyki, niezgodnie z duchem sportu, haniebnie.I ja mam ich jeszcze przepraszać?? Współczuć?? PS przyznaje nagrody Fair Play w sporcie, uważam,że choć to polski plebiscyt nagrodę powinien dostać Austriak. Jak widać dobro się zwraca,kiedyś to Adam Małysz zachował się FAIR PLAY jadąc przed Austriakiem i pozwalając mu naprawić kombinezon, mimo,że to Thomas był drugi po 1 serii,a Adam pierwszy.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL