Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nejc Dezman wygrał konkurs PK w Sapporo, dziesiąta pozycja Jakuba Kota

Piotr Ziemka
Nejc Dezman wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Na podium stanęli również Gregor Deschwanden i Danny Queck. Na dziesiątej pozycji uplasował się Jakub Kot.

Po pierwszej serii prowadził zwycięzca Uniwersjady na średniej skoczni - Sami Niemi. Drugie miejsce zajmował Nejc Dezman, a szóste - najlepszy z Polaków -
Krzysztof Leja. Reprezentant Finlandii nie utrzymał prowadzenia, zajął ostatecznie ósmą lokatę. Zwycięzcą konkursu został Dezman. Na drugiej pozycji wspólnie uplasowali się Gregor Deschwanden i Danny Queck.

W czołowej dziesiątce znalazł się Jakub Kot, który po pierwszej rundzie był 29. Z kolei Leja spadł na 28. pozycję. 26. był Adam Ruda, a 29. Łukasz Rutkowski. Tuż za Rutkowskim znalazł się Takanobu Okabe, który po pierwszej rundzie plasował się na dziesiątym miejscu. W konkursie wzięło udział 57 zawodników.

W Sapporo początkowo miały się odbyć trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego w edycji 2013/2014. W tym sezonie odwołano jednak już zawody w Renie, a także w Wiśle, więc dodano jeden konkurs w Japonii.