Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Triumf Markusa Eisenbichlera w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Sapporo

Piotr Ziemka
Markus Eisenbichler wygrał w Sapporo konkurs Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce zajął Junshiro Kobayashi, a trzecie - Simen Grimsrud. Na 26. pozycji uplasował się Grzegorz Miętus.

Markus Eisenbichler po raz czwarty stanął na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego. To dla niego pierwsze zwycięstwo w tym cyklu. W czwartkowym konkursie na skoczni Miyanomori, Niemiec zajął 15. lokatę, w piątkowym zaś - 13. Na Okurayamie po pierwszej serii plasował się na czwartym miejscu. W drugiej uzyskał jednak najlepszą odległość - 137,5 metra - i awansował na pierwszą pozycję.

Liderem po półmetku był Junshiro Kobayashi. Ostatecznie reprezentant gospodarzy był drugi. Piąte miejsce zajął Stefan Hayboeck, starszy brat Michaela Hayboecka - zwycięzcy kwalifikacji przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem. Czołową dziesiątkę zamknął Nejc Dezman, który dwukrotnie triumfował na średniej skoczni w Sapporo. Słoweniec utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej PK.

42. lokatę zajął 43-letni Takanobu Okabe. Wyżej uplasowali się inni doświadczeni Japończycy. 13. był Daito Takahashi, a 22. - Kazuya Yoshioka. W drugiej serii skakało 31 zawodników. Na 26. miejscu uplasował się najlepszy z Polaków - Grzegorz Miętus. Dwa skoki oddał również Krzysztof Leja, którego sklasyfikowano na 31. pozycji.