WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Groźny rywal Stocha poleci do Sapporo

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk
Reprezentacja Słowenii po zwycięstwie w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi nie zamierza zwalniać tempa i w następny weekend w japońskim Sapporo wystąpi w swoim najsilniejszym składzie.

Podczas gdy większość czołowych ekip na najbliższe konkursy Pucharu Świata wystawi swój drugi, bądź nawet trzeci garnitur, Słoweńcy wystartują w Sapporo w swoim najsilniejszym składzie. Goran Janus na zawody w dalekiej Japonii zabierze ze sobą Petera Prevca, Jurija Tepesa, Roberta Kranjca, Jerneja Damjana, Tomaza Naglica, Roberta Hrgotę i Nejca Dezmana - dwaj ostatni bilet do Azji zapewnili sobie znakomitymi startami w drugiej lidze.

Wśród wymienionej "siódemki" brakuje tylko powołanego na igrzyska olimpijskie Jaki Hvali. Najlepszy junior globu z 2013 roku nadchodzące dni spędzi na poszukiwaniu formy podczas spokojnych treningów w Planicy.

Występ Prevca w Kraju Kwitnącej Wiśni oznacza, że triumfator z Bad Mitterndorf ma niemałe szanse na wyprzedzenie Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zostanie nowym liderem cyklu. Dwukrotny medalista mistrzostw z Val di Fiemme przed konkursami w Japonii traci do Polaka tylko 89 punktów.

Szalony konkurs pod Giewontem dla Andersa Bardala, kontrowersje w Zakopanem

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL