Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zawody Pucharu Świata w Sapporo bez Gregora Schlierenzauera i Thomasa Dietharta

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
W składzie reprezentacji Austrii na zawody PŚ w Sapporo znalazło się siedmiu skoczków. W Japonii nie wystąpią: Thomas Diethart, Michael Hayboeck, Thomas Morgenstern oraz Gregor Schlierenzauer.

Austrię w Sapporo reprezentować będą: Manuel Fettner, Stefan Hayboeck, Martin Koch, Andreas Kofler,  Stefan Kraft, Wolfgang Loitzl oraz Manuel Poppinger. Największą niespodzianką jest obecność w składzie S. Hayboecka. Starszy brat Michaela Hayboecka nie skakał nawet w konkursach Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i w Bischofshofen, a tam Austriacy mogli wystawić trzynastu skoczków. 

24-letni S. Hayboeck dobrze spisał się jednak w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, które rozegrano od 16 do 19 stycznia 2014 roku. W trzecim konkursie w Japonii Hayboeck zajął piątą pozycję. Dzień później był jedenasty.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer plasuje się na drugim miejscu. Thomas Diethart jest dziewiąty, kontuzjowany Thomas Morgenstern dziesiąty, a M. Hayboeck - dwudziesty. Z zawodników powołanych do kadry na zawody w Sapporo, najwyżej w generalce znajduje się Loitzl. Zajmuje on 22. pozycję.

Komentarze (5):

 • SpeedwayFanEmil17 Zgłoś
  Gregor Schlirenzauer wygra IO :)Mój ulubiony zawodnik...Nigdy nie miałem okazji go spotkać i sobie zdjęcia zrobić ..Wie ktoś czy będzie jeszcze Gregor w Polsce ?
  • yes Zgłoś
   Stoch nie leci do Japonii, więc nikt jego tam nie wyprzedz.i W tym roku są Igrzyska Olimpijskie i wszystko inne jest tylko środkiem do dobrego występu w Soczi.Dlaczrgo autor poświęca
   Czytaj całość
   wiele miejsca, tym Austriacy, którzy nie lecą do Japonii - i tak nie wymienił wszystkich ;)
   • groniu Zgłoś
    Najgroźniejszy dla Stocha będzie Prevc, który leci do Sapporo, ale może później odbić na formie na IO
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL