Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Skład Niemców na mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Harrachovie

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Powołanie do reprezentacji Niemiec na mistrzostwa świata w lotach narciarskich otrzymali: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Marinus Kraus, Michael Neumayer, Andreas Wank oraz Andreas Wellinger.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w składzie zespołu Wernera Schustera na mistrzostwa świata w Harrachovie jest Michael Neumayer. Ten 35-letni zawodnik jest rekordzistą Niemiec w długości lotu narciarskiego (231 metrów w 2013 roku). W MŚ na obiekcie mamucim wziął udział trzykrotnie (2006, 2008 i 2010). Najlepsze były dla niego zawody w Tauplitz z 2006 roku. Neumayer był wtedy w reprezentacji, która uplasowała się na trzecim miejscu w rywalizacji drużynowej. W konkursie indywidualnym zajął trzynastą lokatę.

W zespole zabrakło Richarda Freitaga, który wziął udział w zimowych igrzyskach olimpijskich 2014. Zawodnik ten skakał w konkursach Pucharu Świata rozegranych po ZIO w Soczi, ale tylko raz zdobył punkty do klasyfikacji generalnej. W Kuopio został sklasyfikowany na 26. miejscu.

W treningach w Harrachovie będzie mogło wystąpić sześciu niemieckich skoczków, a w konkursie indywidualnym - czterech. W 2012 roku światowy czempionat rozegrano w Vikersund. Najlepiej z Niemców spisał się wtedy Severin Freund, który był czwarty.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL