Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Takanobu Okabe postanowił zakończyć karierę

Dawid Góra
Dawid Góra
- W zasadzie to chciałbym jeszcze poskakać, ale jest tyle młodych utalentowanych zawodników. Czas na młodsze pokolenie - cytuje [tag=9296]Takanobu Okabe[/tag] serwis berkutschi.com.

W zasadzie to chciałbym jeszcze poskakać - nie ukrywa Takanobu OkabeW zasadzie to chciałbym jeszcze poskakać - nie ukrywa Takanobu Okabe
43-letni reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni ostatnie skoki odda 21 i 22 marca w Sapporo. Zawodnik urodzony 26 października 1970 roku po zakończeniu kariery rozpocznie pracę trenera w drużynie Snow Brand Ski Team.

Okabe rozpoczął skakanie w Pucharze Świata w Sapporo w 1989 r. Wystartował w 203 konkursach cyklu. 23 razy stawał na podium, zwyciężał pięciokrotnie. W 1995 r. zdobył tytuł mistrza świata w Thunder Bay (w swoim dorobku ma również "srebro" i trzy "brązy" w konkursach drużynowych MŚ). Na jego koncie jest też srebrny medal olimpijski wywalczony w konkursie drużynowym w Lillehammer (1994 r.) oraz "złoto" w "drużynówce" w Nagano (1998). Ponadto, dwa razy był drugi w Pucharze Świata w lotach narciarskich, raz zwyciężył w Letnim Grand Prix. 

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL