Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zwycięstwo Polaków na skoczni w Wiśle!

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Wspaniale dla biało-czerwonych rozpoczęła się kolejna edycja letniej Grand Prix! W piątkowy wieczór Polacy wygrali w Wiśle konkurs drużynowy. Liderem ekipy był dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Dla reprezentacji Polski piątkowy sukces oznacza powtórkę z ubiegłego roku, gdyż także wówczas mogli oni fetować wygraną w Wiśle. Już wtedy zwycięstwo odniesione było z dużą przewagą, a i tak tym razem udało się ją jeszcze powiększyć. Zaliczka szczególnie w drugiej kolejce rosła ze skoku na skok i ostatecznie wyniosła aż 45,4 punktu, co dobitnie pokazuje, jak znakomicie zaprezentowali się w piątkowy wieczór nasi reprezentanci.


Liderem ekipy był Kamil Stoch. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski skakał jak natchniony i indywidualnie uzyskał najwyższą notę. Tym większa więc szkoda, że wpadka z czwartkowych kwalifikacji uniemożliwi Stochowi walkę o wygraną w sobotnich zawodach indywidualnych - według nowych przepisów także wynik z eliminacji będzie liczony, a na końcową notę złoży się nota z trzech prób. W piątek obok Stocha w składzie znaleźli się także Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Spośród tej trójki najlepiej wypadł Żyła, który w drugiej serii skoczył 131,5 metra.
fot. Alicja Kosman / PZNfot. Alicja Kosman / PZN
Drugie miejsce w zawodach drużynowych zajęli Czesi i bez wątpienia jest to pewne zaskoczenie. Kluczem do sukcesu był znakomity drugi skok Romana Koudelki - właśnie jego próba pozwoliła naszym południowym sąsiadom w ostatniej chwili przesunąć się z czwartego miejsca na drugie. Czołową trójkę uzupełnili startujący w mocnym zestawieniu Austriacy, którzy skakali bardzo równo i solidnie, jednak tym razem nie mieli w składzie zawodnika jednoznacznie wyróżniającego się i górującego nad rywalami.

Na sobotę zaplanowany jest konkurs indywidualny. Początek pierwszej serii (a w praktyce drugiej, przy doliczeniu wyników z kwalifikacji) rozgrywanej w nowej formule grupowej zaplanowany jest na godzinę 17:00.

MiejsceKrajSkładNota
1PolskaKot, Żyła, Kubacki, Stoch1061,5
2CzechyJanda, Hlava, Hajek, Koudelka1016,1
3AustriaM. Hayboeck, Kraft, Diethart, Schlierenzauer1012,5
4NorwegiaSjoeen, Stjernen, Velta, Fannemel1006,1
5NiemcyWank, Freitag, Wellinger, Freund1004,5
6SłoweniaTepes, Kranjec, Pungertar, Prevc970,4
7JaponiaKobayashi, K. Ito, Shimizu, Watase884,9
8SzwajcariaGrigoli, Deschwanden, Karlen, Ammann865,8
9RosjaKorniłow, Bojarinczew, Hazetdinow, Maksimoczkin429,5
10Korea PołudniowaKang, Kim, S. Choi, H. Choi399,8

Drugi skok Macieja Kota:

Pierwszy skok Kamila Stocha:

Drugi skok Kamila Stocha:

Źródło: TVP

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL