Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Thomas Morgenstern: Trzeba skakać "bez żadnych hamulców", a ja już tego nie potrafię

Barbara Toczek
Barbara Toczek
Potwierdziły się spekulacje mediów. Podczas konferencji prasowej w Salzburgu Thomas Morgenstern ogłosił zakończenie kariery. Jak podkreślił, zadecydowała o tym psychika.

Thomas Morgenstern nie trzymał długo w napięciu dziennikarzy zebranych na konferencji prasowej w Salzburgu. Austriak od razu przeszedł do sedna sprawy: - Nie będę już tego przeciągał. Decyzji nie podjąłem dopiero teraz, właściwie kształtowała się ona z czasem. Kończę sportową karierę - cytuje mistrza kleinezeitung.at.

Pełne zrozumienie dla tego, co postanowił Morgenstern wyraził Ernst Vettori: - Wygrał już wszystko. Teraz może rozpocząć dalsze życie bez obciążeń jakie niesie sport wyczynowy. I może jeść ile chce.
 


Jak podkreślił Morgenstern, o zakończeniu kariery zadecydowała "głowa". - Jestem zdrowy, w formie, ale żeby zajmować miejsca w czołówce, trzeba skakać "bez żadnych hamulców", a ja już tego nie potrafię. Heinz Kuttin, obecny trener Austriaków a wcześniej osobisty trener Thomasa podkreślił, że nie jest zaskoczony decyzją i spodziewał się, w jakim kierunku zmierza kariera utytułowanego skoczka: - Na treningach wszystko przychodziło z trudem.

Morgenstern nie wie jednak jeszcze, czym zajmie się w przyszłości: - To wciąż otwarta kwestia. Mam wiele opcji - podkreśla. Nie jest także pewien, czy zajmie się lotnictwem: - Chciałbym się dalej rozwijać w tym kierunku, ale zobaczymy, co przyniesie czas.

Komentarze (3):

 • Eleonora Zgłoś
  Thomas Morgenstern mój ulubiony skoczek zakończył karierę!Do decyzji o zakończeniu kariery przyczyniły się tragicznie wypadki!Strach i obawa pozostała z tyłu głowy!I WIELKI MISTRZ
  Czytaj całość
  nie mógł już oddawać optymalnych skoków!Dziękuję za wszystkie emocje!Powodzenia w życiu osobistym, dokonywanie dobrych wyborów!Adieu!
  • Patrykowski Zgłoś
   Jeden z najbardziej lubianych skoczków. Do historii przejdzie obrazek jak razem z Ammanem na swoich barkach nieśli "Starego" mistrza Adama..... Powodzenia.
   • Monika Zawadzka Zgłoś
    No tak nic innego nie można powiedzieć jak GRATULUJĘ osiągnięć! Szkoda, że już kończy karierę będziemy tęsknić!!! :-))

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL