Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Na zdjęciu: Robert Mateja

Robert Mateja ocenia, kto w jego grupie skacze najlepiej

Dawid Góra
Dawid Góra
Polskie kadry skoczków zakończyły zgrupowanie w Oberhofie. Zawodnicy mogli przetestować swoje możliwości na torach lodowych. Jak wypadli juniorzy, podopieczni Roberta Matei?

- Zgrupowanie to na pewno mogę ocenić na plus. W Oberhofie byliśmy ze wszystkimi naszymi grupami i mogę powiedzieć, że zrealizowaliśmy trening jaki był zaplanowany. Wspólnie trenowaliśmy z Kadrą A i B, także mieliśmy jakieś tam porównanie. Na pewno trochę nam brakuje do nich, ale wszystko to idzie w dobrym kierunku - przyznał Robert Mateja w rozmowie z Polskim Związkiem Narciarskim.

Trener ocenia, że z jego grupy najlepiej skakał Krzysztof Leja. Poszczególne dobre skoki miał również Przemysław Kantyka. - W porządku skakał tutaj również Dawid Jarząbek, natomiast troszkę więcej problemów miał Łukasz Podżorski, ale wszyscy zrealizowali trening i solidnie pracowali przez miniony tydzień.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy po zgrupowaniu chcą wykorzystać do treningów polskie obiekty. Przed kadrowiczami skoki w Szczyrku. - Natomiast do 15 listopada będzie pracowała skocznia w Wiśle, dlatego później będziemy trenowali tam - informuje trener Mateja.

Źródło: PZN

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL