Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Co ze składem Polaków na Turniej Czterech Skoczni?

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W poniedziałek potwierdzono informację o odwołaniu mistrzostw Polski. W związku z tym kibice wcześniej niż w poprzednich latach poznają nazwiska skoczków, którzy w Oberstdorfie rozpoczną 64. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Kiedy to nastąpi?

Łukasz Kruczek skład na zawody na Schattenbergschanze (HS137) najprawdopodobniej ogłosi w środę. 

Wcześniej kadra odbędzie jeszcze treningi na Wielkiej Krokwi. Organizatorzy nie przenieśli jednak odwołanych w Wiśle mistrzostw Polski do stolicy polskich Tatr. W związku z tym w święta kibice odpoczną od skoków narciarskich.

Powodem odwołania konkursów w Wiśle była wiosenna aura. Od kilku dni temperatura powietrza zarówno w dzień jak i w nocy przekraczała 0 stopni Celsjusza. Śnieg, który na początku grudnia przy zimnych nocach wyprodukowali organizatorzy, w bardzo szybkim tempie topił się na zeskoku. Wytworzenie nowej warstwy białego puchu, ze względu na wysokie temperatury, było niemożliwe.  

W ostatnich latach mistrzostwa naszego kraju w Wiśle były ostatnim sprawdzianem kadry Łukasza Kruczka przed Turniejem Czterech Skoczni. Tym razem Biało-Czerwonym pozostało kilka treningów na Wielkiej Krokwi. Przypomnijmy, że w drugim periodzie Pucharu Świata nasz kraj może wystawić mniejszą liczbę zawodników.

Zobacz także: Piotr Żyła znów zaskakuje!Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL