Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rosjanie bez swojego lidera na Turniej Czterech Skoczni!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dmitrij Wassiliew nie zdążył wrócić do pełnej sprawności po kontuzji i nie wystartuje, przynajmniej na inaugurację, Turnieju Czterech Skoczni. Rosjan w tych prestiżowych zawodach będzie reprezentowało czterech skoczków.

Matjaz Zupan zabierze do Oberstdorfu: Ilmira Hazedtinowa, Jewgienija Klimowa, Władysława Bojarincewa i Denisa Korniłowa.

Wspomniany wcześniej Dmitrij Wassiliew doznał kontuzji kolana na przedsezonowym zgrupowaniu w Soczi i aktualnie nadal przechodzi rehabilitację.  

Początek sezonu 2015/2016 nie był udany dla naszych wschodnich sąsiadów. W siedmiu konkursach indywidualnych punkty zdobyło tylko dwóch Rosjan. Klimow i Hazedtinow, bo o nich mowa, uzbierali łącznie 26 "oczek".

Skład na 64. edycję Turnieju Czterech Skoczni podali także Francuzi. W kadrze Trójkolorowych obyło się bez niespodzianek. W kwalifikacjach na Schattenbergschanze (HS137) wystartują: Ronan Lamy Chappuis i Vincent Descombes Sevoie. W klasyfikacji generalnej wyżej plasuje się pierwszy z wymienionych, który uzbierał dotychczas 21 punktów. Jego kolega z drużyny zdobył o 7 oczek mniej. 

Program zawodów w Oberstdorfie:

Poniedziałek, 28.12.2015
15:15 - Oficjalny trening
17:15 - Kwalifikacje

Wtorek, 29.12.2015
15:45 - Seria próbna
17:15 - Pierwsza seria konkursowa (system KO)

Zobacz także: Szczere wyznanie Kubackiego: byłem zaskoczony, dało mi to kopa w d...

 

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL