Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia narciarska / skocznia narciarska

Czołowy polski skoczek tylko w Pucharze Kontynentalnym

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W środę Maciej Maciusiak podał nazwiska zawodników, którzy pojadą na zawody Pucharu Kontynentalnego do Engelbergu. Wśród sześciu wybrańców trenera znalazł się Dawid Kubacki.

Poza częstym uczestnikiem zawodów w ramach Pucharu Świata, w składzie znaleźli się: Andrzej Stękała, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Jakub Wolny i Stanisław Biela.

Zawody na Gross-Titlis-Schanze (HS137) zaplanowano w dniach 27-28 grudnia bieżącego roku. W Szwajcarii zabraknie lidera i wicelidera cyklu. Zarówno Słoweniec Tilen Bartol jak i Norweg Halvor Egner Granerud, decyzją swoich szkoleniowców, znaleźli się w kadrach na inaugurację 64. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Z Biało-Czerwonych najwyżej w Pucharze Kontynentalnym plasuje się Andrzej Stękała. Zawodnik AZS-u Zakopane zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 180 punktów. Główny zainteresowany po świetnej inauguracji w Renie otrzymał szansę zadebiutowania w najważniejszym cyklu. W zawodach PŚ w Engelbergu Stękała zdobył pierwsze punkty, plasując się w sobotę na 27. pozycji.

Zobacz także: Piotr Żyła zdradza, jak szalał z Adamem Małyszem na weselach

 

Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Czy Andrzej Stękała wygra przynajmniej jedne zawody PK w Engelbergu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL