Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bez Stocha, Kubackiego, Żyły! Niespodzianki w kadrze Polski na PŚ w Willingen!

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Reprezentacja Polski na weekendowe konkursy Pucharu Świata w Willingen jest pełna niespodzianek. Do drużyny wraca jeden z członków kadry A, Jan Ziobro. Nie tam zobaczymy natomiast Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Klemensa Murańki.

Sztab szkoleniowy zdecydował, że do Willingen pojadą Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Jan Ziobro. Trzech pierwszych startuje w Turnieju Czterech Skoczni, ale dla dwóch pozostałych jest to powrót do reprezentacji i zawodów tej rangi.

Ziobro występował już w tym sezonie w Pucharze Świata, ale prezentowana przez niego forma była daleka od tej z poprzednich sezonów. Z kolei Wolny zadebiutuje w tej imprezie poza Polską - do tej pory skakał tylko raz w Zakopanem. Nasz dwukrotny mistrz świata juniorów w ostatnich miesiącach powrócił do skakania po poważnej kontuzji, przez którą stracił cały sezon 2014/2015.

Znany jest już również skład na weekendowe konkursy Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen. Wystąpią tam Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, a także dwóch juniorów, których nazwiska nie zostały jeszcze ogłoszone.

Nigdzie w najbliższy weekend nie będą startować Kamil Stoch, Klemens Murańka i Piotr Żyła. Zamiast rywalizacji czekają ich spokojne treningi na skoczni K-95 w Szczyrku pod okiem Łukasza Kruczka.

Źródło: Przegląd Sportowy

Zobacz także: Rodzice polskiego skoczka chcieli, żeby całkowicie porzucił sport

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL