Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ w lotach: Znamy skład Polaków na kwalifikacje

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po dwóch seriach treningowych, Łukasz Kruczek zdecydował, że w eliminacjach do konkursu głównego, których start zaplanowano na godzinę 13:00, nie wystąpi Piotr Żyła.

Tym samym Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Stefan Hula, Klemens Murańka i Dawid Kubacki. W treningach najlepiej spisał się Murańka, który w drugiej serii próbnej, po uzyskaniu 209,5 metra, zajął świetne, szóste miejsce.

Piotr Żyła uzyskał odpowiednio 191,5 oraz 173 metry. Decyzja Łukasza Kruczka może nieco dziwić, bowiem w seria próbnych Kubacki był tylko nieznacznie lepszy od cieszynianina (172 oraz 180 metrów). Nie ulega wątpliwości jednak, że to Żyła jest lepszym lotnikiem. Czy polski szkoleniowiec podjął zatem dobrą decyzję? Czas pokaże. 

Rywalizację na treningach zdominował Peter Prevc. Słoweniec uzyskał aż 225 oraz 235,5 metra i w obu seriach rywale stracili do niego minimum po 15 punktów.

Pełna lista startowa kwalifikacji znajduje się tutaj. Ich start wyznaczono na godzinę 13:00. Do konkursu głównego awansuje trzydziestu skoczków. Listę startową uzupełni czołowa dziesiątka bieżącej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Łukasz Kruczek: cel na MŚ? Skakać swoje


Źródło: TVP

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL