Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pięciu Polaków weźmie udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Ga-Pa oraz w Willingen rozegrano tydzień po tym, jak przeprowadzono tam zawody Pucharu Świata. Natomiast w Sapporo zawody odbędą się podczas weekendu poprzedzającego rywalizację o punkty PŚ.

W Japonii wystartuje pięciu polskich zawodników. W składzie znaleźli się: Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Łukasz PodżorskiAdam Ruda i Aleksander Zniszczoł.

W piątek 22 stycznia 2016 roku skoczkowie będą rywalizowali na obiekcie Miyanomori (HS100), a podczas dwóch kolejnych dni - na Okurayamie (HS134). Początek wszystkich konkursów zaplanowano na 2:00 czasu polskiego.

17 stycznia 2016 w Willingen wystąpili: Kantyka, Podżorski oraz Zniszczoł. Kantyka był 20. oraz 25., a Zniszczoł - 30. oraz 24. Awansu do czołowej trzydziestki nie uzyskał Podzorski, którego sklasyfikowano na 36. i 37. miejscu. Jarząbek i Ruda uczestniczyli w zawodach Pucharu FIS w Zakopanem. Jarząbek zajął 56. oraz 47. lokatę, Ruda zaś - 8. i 20.

Polacy nie wystąpią więc w Sapporo w najmocniejszym składzie. Wynika to z faktu, iż zawodnicy, którzy dotychczas startowali głównie w PK, zostaną powołani do dwunastoosobowej kadry na Puchar Świata w Zakopanem.

Zobacz także: Rodzice polskiego skoczka chcieli, żeby całkowicie porzucił sport

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL