Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News

Toni Nieminen wraca do Pucharu Świata! Na razie w roli przedskoczka w Lahti

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Toni Nieminen chce na dobre wrócić do skoków narciarskich. Blisko 41-letni dwukrotny mistrz olimpijski z Albertville niedawno wystąpił na mistrzostwach Finlandii, a wkrótce zaprezentuje się w Lahti jako przedskoczek na zawodach Pucharu Świata.

Powrót Toniego Nieminena po dwunastu latach od zakończenia kariery jest sensacją bieżącego sezonu. Na mistrzostwach kraju dawny as światowych skoczni wypadł nieźle i uplasował się w drugiej dziesiątce co upewniło go w przekonaniu, że warto powalczyć o wyższe cele. W przyszłym sezonie Fin chce się ponownie znaleźć w pierwszej reprezentacji swojego kraju.

Już niedługo, w dniach 19-21 lutego, Nieminen będzie przedskoczkiem podczas zawodów o Puchar Świata w Lahti. Jak dotąd oddawał skoki na mniejszym obiekcie, ale przez najbliższe dwa tygodnie powinien odpowiednio intensywnie potrenować także na dużej skoczni.

Rola przedskoczka nie jest obca Finowi - wystąpił w niej na mistrzostwach świata w Lahti już w... 1989 roku jako trzynastolatek, a także podczas kolejnego czempionatu w tej miejscowości w 2001 roku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL