Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Pogoda storpedowała zawody w Lahti! Konkurs odwołany!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Organizatorzy najpierw odwołali trening, a o 17:15 poinformowali, że w sobotę nie odbędzie się także zaplanowany na ten dzień konkurs drużynowy.

Powodem odwołania treningu i konkursu był zbyt silny wiatr. Na progu skoczni podmuchy dochodziły nawet do 6 m/s. Prognozy pogody także nie były korzystne, bowiem siła wiatru z godziny na godzinę miała rosnąć. 

Start pierwszej serii dwukrotnie opóźniano (najpierw do 16:50, a później do 17:20). Ostatecznie o 17:15 organizatorzy poddali się i wspólnie z jury poinformowali o odwołaniu zaplanowanej na sobotę rywalizacji. 

W zmaganiach zespołowych miało wziąć udział 10 drużyn, w tym Biało-Czerwoni (Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Klemens Murańka i Stefan Hula).

W niedzielę na Salpausselce (HS130) w Lahti zaplanowano drugi w tej miejscowości konkurs indywidualny. Zawody stoją jednak pod znakiem zapytania, bowiem meteorolodzy przewidują w niedzielne popołudnie jeszcze silniejsze podmuchy wiatru niż w sobotę. Jeśli pogoda jednak zlituje się, to kwalifikacje mają rozpocząć się o 13:30, a pierwsza seria konkursowa o 15:00. 

Zobacz także: To był najtrudniejszy moment w karierze Klemensa Murańki

 

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL