Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skoczek narciarski / Na zdjęciu: skoczek narciarski

Łukasz Podżorski zrezygnował z dalszej kariery skoczka narciarskiego

Michał Bugno
Michał Bugno
Dwudziestoletni skoczek narciarski Łukasz Podżorski zrezygnował z dalszej kariery sportowej - informuje serwis skokipolska.pl.

Skoczek z Wisły, który jeszcze w zeszłym sezonie wchodził w skład polskiej kadry juniorskiej, po podjętych niedawno decyzjach nie został nominowany do grup szkoleniowych reprezentacji Polski na sezon 2016/2017.

– Decyzję podjąłem jeszcze zanim dowiedziałem się o zmianach. Moja decyzja jest związana głównie z finansami. Ze skoków nic nie miałem i nie łudziłem się, że coś będę miał. Mam 20 lat na karku, a w skokach zero perspektyw finansowych. Jak to mówią, nie zawsze ciężka praca się opłaca - wyjaśnia Łukasz Podżorski, cytowany przez serwis skokipolska.pl.

W ostatnim sezonie Podżorski był reprezentantem polskiej kadry C (tzw. juniorskiej) prowadzonej przez Roberta Mateję. Na swoim koncie ma udział w Mistrzostwach Świata Juniorów (Rasnov 2016 / 23. miejsce), a także Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy (Rasnov 2013 / 25. miejsce).

Startował również w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, a najwyższą zajętą przez niego lokatą było 11. miejsce w Zakopanem. Do jego największych międzynarodowych sukcesów można zaliczyć cztery podia w konkursach z cyklu FIS Cup (2. miejsce w Villach, 3. miejsce w Zakopanem, dwukrotnie 3. miejsce w Rasnovie) oraz 5. lokata w klasyfikacji generalnej FIS Cup w sezonie 2014/2015.

Na krajowym podwórku Podżorski triumfował m.in. w VIII Pucharze Solidarności w Zakopanem, a także licznych konkursach cyklu LOTOS Cup.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Stoch: moja kariera nie zawsze była usłana różami

Komentarze (4):

 • Lubelski Motor Zgłoś
  A wystarczyło zmienić trenera :)
  • tomexs Zgłoś
   Nie rozumiem tych jego wywodów ?! W skokach tak jak w każdej dziedzinie życia są pieniądze jednak trzeba mieć talent i umiejętności żeby po nie sięgnąć ! Jeżeli jest marnym
   Czytaj całość
   skoczkiem to niech poszuka kasy jako na przykład hydraulik. Ciężka praca o jakiej mówi nie ma sensu jeżeli nie jest podparta zdolnościami w danej dziedzinie bo nawet rowy trzeba umieć kopać !
   • Alfer 2015 Zgłoś
    Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia tego pana i osobę trenera, jest sporym nadużyciem używanie słowa kariera. Jedyne co czekało pana P. to miejsca w końcu stawki i modlitwy o
    Czytaj całość
    szczęśliwe lądowania, i wszystko to na koszt podatnika . Więc fajnie, że dał sobie spokój i znajdzie sobie jakieś zajęcie. Przy panu M. CZEKAŁO GO, JAK W BANKU, STAŁE MIEJSCE W NONSENSOPEDII...
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL