Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia w OberstdorfieNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: skocznia w Oberstdorfie

Borek Sedlak nowym asystentem Waltera Hofera

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Borek Sedlak zastąpi Mirana Tepesa na stanowisku asystenta dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Miran Tepes był od ponad 20 lat asystentem Waltera Hofera i to on decydował o momencie puszczenia skoczka z belki, był odpowiedzialny za ocenę warunków atmosferycznych i zapewnienie im bezpieczeństwa podczas zawodów w cyklu Pucharu Świata.

Od nowego sezonu jego funkcję będzie pełnił były czeski skoczek narciarski, Borek Sedlak. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). W ostatnich latach Czech był odpowiedzialny za kontrolę sprzętu zawodników podczas konkursów.

- Była to dla mnie niespodzianka, jednak jest to także wyzwanie. Zastąpienie Mirana nie będzie łatwe, bo to on wszystkiego mnie nauczył. Wierzę jednak, że sobie poradzę - powiedział Sedlak, który startował w zawodach PŚ w latach 2005-2014.

- Walter Hofer to bardzo doświadczony człowiek, którego zawsze szanowałem. Teraz będę jego asystentem, co brzmi wręcz nierealnie - dodał.

Z kolei Tepes, którego praca wiele razy była krytykowana przez kibiców, a także samych zawodników, nie odchodzi od skoków narciarskich. Będzie zajmował się tym samym co dotychczas, tylko w rywalizacji pań.

ZOBACZ WIDEO Żygadło: Nie wiemy, w którym miejscu jesteśmy (źródło TVP)Oglądaj online zawody Pucharu Świata w Zakopanem przez cały weekend!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL