Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ANTONIO BAT

Kolejny upadek Petera Prevca. Słoweniec na dalekim miejscu w Engelbergu

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Bieżący sezon nie układa się po myśli Petera Prevca. Obecna edycja Pucharu Świata rozpoczęła się dopiero trzy tygodnie temu, a Słoweniec już po raz drugi zakończył konkurs upadkiem, tym razem przewracając się w Engelbergu.

Po pierwszej serii sobotnich zawodów Prevc zajmował szóste miejsce i był w dobrej pozycji wyjściowej do ataku na pozycje ścisłej czołówki. Jego druga próba nie była szczególnie daleka - 126,5 metra - ale mimo to zakończyła się upadkiem. Całe zdarzenie wyglądało groźnie, jednak Słoweniec natychmiast wstał. Do zawodnika podbiegli ratownicy z pobliskiej karetki, ale on sam przekazał im, że nie potrzebuje pomocy. Z powodu obniżonych not za styl Prevc zajął dopiero dwudzieste szóste miejsce.

To już drugi upadek zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z poprzedniego sezonu. Słoweniec przewrócił się także w Kuusamo - na inaugurację bieżącego sezonu był o krok od odniesienia zwycięstwa, ale i wtedy nie ustał swojego drugiego skoku.

Dla Prevca nie są szczególnie udane również te konkursy, w których unika upadków - w Klingenthal był dwudziesty drugi, a w Lillehammer nawet trzydziesty. Bieżący sezon jest więc dla niego zdecydowanie gorszy niż poprzedni, podczas którego zaledwie dwa razy uplasował się poza najlepszą szóstką.

ZOBACZ WIDEO: Szczere słowa Wojciecha Fortuny: nie uniosłem ciężaru popularności

Czy w bieżącym sezonie Peter Prevc wygra choć jeden konkurs Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL