Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia w OberstdorfieNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: skocznia w Oberstdorfie

Turniej Czterech Skoczni bardzo międzynarodowy. Już 17 krajów zgłosiło swój udział

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Wszystko wskazuje na to, że w Turnieju Czterech Skoczni weźmie udział więcej skoczków, niż ma to miejsce podczas zwykłych zawodów Pucharu Świata. Udział w tegorocznej edycji zgłosili jak dotąd zawodnicy z siedemnastu państw.

Lista startowa Turnieju Czterech Skoczni nie jest jeszcze znana - trenerzy poszczególnych reprezentacji dopiero dokonują wyborów tych, którzy pojadą na jedną z najważniejszych imprez sezonu. Zgłoszenia udziału danej kadry były jednak przesyłane wcześniej. - Mamy siedemnaście państw, które będą miały swoich reprezentantów - poinformował WP SportoweFakty Johann Pichler, prezydent Skiclub Bischofshofen.

W Turnieju Czterech Skoczni wystąpi więc nieco liczniejsze grono zawodników, niż podczas poprzednich konkursów Pucharu Świata. Różnica nie będzie jednak znacząca - w pierwszej części sezonu do kwalifikacji zawodów tej rangi przystępowali skoczkowie z piętnastu lub szesnastu państw.

Znany jest już skład reprezentacji Polski - w naszej kadrze znaleźli się Stefan HulaMaciej KotDawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: nie myślę o końcu kariery, mogę grać nawet przez 10 lat

Czy któryś z Polaków stanie na podium Turnieju Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL