Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN BRUNA

PŚ: Stoch cały czas blisko podium generalki, awans Żyły!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pomimo zajęcia drugi raz z rzędu drugiego miejsca w zawodach Pucharu Świata Kamil Stoch nie awansował w klasyfikacji generalnej i pozostał na 4. miejscu. Coraz bliżej czołowej dziesiątki jest Piotr Żyła, który przesunął się z 15. na 12. pozycję.

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen na długo utkwi w pamięci polskim kibicom. W czołowej dziesiątce tych zawodów znalazło się aż 3 Polaków! Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy w historii Turnieju Czterech Skoczni. Świetny występ Biało-Czerwonych na Neue Große Olympiaschanze (HS140) oczywiście ma swoje przełożenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Coraz bliżej czołowej dziesiątki jest Piotr Żyła. W niedzielę cieszynianin był szósty i w generalce zajmuje już 12. miejsce. Oczywiście wśród najlepszych pozostają cały czas siódmy w noworocznych zawodach Maciej Kot i drugi Kamil Stoch.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, który po zmaganiach w Ga-Pa objął prowadzenie w 65. edycji niemiecko-austriackich zawodów zmniejszył straty do trzeciego w Pucharze Świata Stefana Krafta. Obecnie Austriak wyprzedza naszego reprezentanta zaledwie o 8 punktów.

Trzeci konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się w środę 4 stycznia w Innsbrucku. Główne zawody poprzedzą treningi i kwalifikacje zaplanowane na wtorek. Z kolei poniedziałek będzie dniem wolnym w Turnieju.

ZOBACZ WIDEO Piotr Żyła: Jak coś robić, to na poważnie (źródło: TVP SA)

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Innsbrucku) we wtorek o godzinie 13:45.

klasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursie w GA-PA:

miejscezawodnikkrajpunkty
1.Domen PrevcSłowenia590
2.Daniel Andre TandeNorwegia532
3.Stefan KraftAustria491
4.Kamil StochPolska483
5.Markus EisenbichlerNiemcy359
6.Maciej KotPolska343
7.Manuel FettnerAustria329
8.Michael HayboeckAustria328
9.Severin FreundNiemcy309
10.Andreas KoflerAustria248
12.Piotr ŻyłaPolska181
16.Dawid KubackiPolska143
24.Stefan HulaPolska85
39.Aleksander ZniszczołPolska9
45.Klemens MurańkaPolska4

Czy Piotr Żyła już po zawodach w Innsbrucku awansuje do czołowej dziesiątki Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL