Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN BRUNA

Wielkie osiągnięcie polskich skoków! Stoch autorem jubileuszowego podium!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W Ga-Pa w 65. TCS Kamil Stoch zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Norwegiem Danielem Andre Tande. Pozycja Polaka to 150. podium naszego reprezentanta w historii zawodów Pucharu Świata. Na taki wynik Biało-Czerwoni pracowali 32 lata.

Przypomnijmy, że zmagania w Turnieju Czterech Skoczni są zaliczane do PŚ w skokach narciarskich. W związku z tym przed noworocznymi zmaganiami w Garmisch-Partenkirchen Biało-Czerwoni stali przed szansą wywalczenia 150. jubileuszowego miejsca w czołowej trójce w indywidualnych konkursach tego cyklu.

Skoczkiem, któremu przypadło w udziale to historyczne podium, został Kamil Stoch. W niedzielę po pierwszej serii mistrz świata z Val di Fiemme był piąty, ale druga fenomenalna próba na 143. metr pozwoliła Stochowi przesunąć się na drugie miejsce. To 36. podium w karierze naszego reprezentanta i czwarte w tym sezonie (trzy razy drugi i jedno zwycięstwo w norweskim Lillehammer).

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

Na 150 miejsc Polaków w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata łącznie zapracowało 10 Biało-Czerwonych. Taki wynik w największym stopniu jest jednak zasługą Adama Małysza, który na podium stał aż 92 razy. W historii skoków narciarskich lepszy pod tym względem jest tylko Janne Ahonen (108 miejsc w czołowej trójce). Pierwszym ze skoczków znad Wisły, który stanął na pucharowym podium był Janusz Malik, który 24 marca 1984 roku zajął 3. lokatę w Planicy.

Niedzielny konkurs w Ga-Pa, po którym Stoch objął prowadzenie w turnieju, był w ogóle bardzo udany dla podopiecznych Stefana Horngachera. W czołowej dziesiątce, obok nowego lidera TCS, znaleźli się także szósty Piotr Żyła i siódmy Maciej Kot. Punkty zdobyli również Stefan Hula i Dawid Kubacki.

W poniedziałek skoczkowie będą mieli jedyny dzień wolny w turnieju. We wtorek już na Bergisel (H130) w Innsbrucku odbędą się treningi i kwalifikacje przed środowym konkursem główny. Relacja na żywo oraz podsumowanie zawodów na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Innsbrucku) we wtorek o godzinie 13:45.

Polacy na podium w zawodach Pucharu Świata: 

nazwiskoliczba miejsc na podium
Adam Małysz92
Kamil Stoch36
Piotr Fijas10
Stanisław Bobak4
Jan Ziobro2
Piotr Żyła2
Maciej Kot1
Krzysztof Biegun1
Tadeusz Fijas1
Janusz Malik1


ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 52. Rafał Kot: starsi skoczkowie zazdrościli Adamowi Małyszowi [3/3]

Czy Kamil Stoch w klasyfikacji wszech czasów ma realną szansę osiągnąć więcej miejsc na podium niż Adam Małysz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL