Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / EPA/CHRISTIAN BRUNA

Daniel-Andre Tande: Denerwowałem się przed skokiem

Karol Borawski
Karol Borawski
Daniel-Andre Tande wygrał niedzielny konkurs TCS w Garmisch-Partenkirchen. Po zawodach norweski skoczek przyznał, że denerwował się przed decydującym skokiem.

Tande prowadził po pierwszej serii po skoku na 141,6 pkt., o dwa punkty wyprzedzał Austriaka Stefana Krafta.

W drugiej serii 22-letni skoczek poszybował na 142 metry i sięgnął po zwycięstwo. Była to pierwsza wygrana Norwega w obecnym sezonie.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Tande zajmuje trzecie miejsce, ale traci zaledwie 6,6 pkt. do prowadzącego Kamila Stocha.

- Nie ukrywam, że na szczycie byłem trochę zdenerwowany. Nie można sobie pozwolić, by nerwy przeszkodziły w skoku, trzeba ich użyć do odpowiedniej koncentracji - powiedział po wygranej.

- Startowałem w trudnych warunkach. Zwycięstwo smakuje wspaniale - powiedział NRK.

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 4 stycznia, a zawodnicy będą rywalizować w Innsbrucku. Prestiżowy cykl zakończy się tradycyjnie 6 stycznia konkursem w Bischofsofen.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu! 

[b]Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Innsbrucku) we wtorek o godzinie 13:45.[/b]

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 52. Rafał Kot: starsi skoczkowie zazdrościli Adamowi Małyszowi [3/3]

Czy Daniel Tande wygra jeszcze konkurs TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL