WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

65. TCS w Innsbrucku: dwóch Polaków w czołowej trójce kwalifikacji! Stoch nie skakał

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Maciej Kot zajął drugie, a Piotr Żyła trzecie miejsce we wtorkowych kwalifikacjach na Bergisel w Innsbrucku w 65. TCS. Triumfatorem został Austriak Stefan Kraft po skoku na 134,5 metra. W środowym konkursie wystąpi komplet 7 Polaków.

Kibice Kamila Stocha na potwierdzenie formy swojego idola nie musieli długo czekać. W Innsbrucku lider na półmetku 65. Turnieju Czterech Skoczni po skokach na 130 oraz 130,5 metra był najlepszy w obu seriach treningowych na Bergisel (H130). Podwójny mistrz olimpijski z Soczi na jednym ze swoich ulubionych obiektów chciał oddać trzeci we wtorek skok, ten w kwalifikacjach. Stefan Horngacher, chcąc zachować siły swojego lidera na środę, zadecydował jednak, że Stoch nie wystąpi w eliminacjach, o czym poinformował naszego reportera będącego w Innsbrucku sam zainteresowany. 

Tym samym mistrz świata z Val di Fiemme drugi raz z rzędu nie skakał w eliminacjach 65. TCS i w środę w parze, podobnie jak w Garmisch-Partenkirchen, będzie skakał ze zwycięzcą kwalifikacje. W Niemczech był to Markus Eisenbichler, a w Innsbrucku... Stefan Kraft. Austriak skoczył aż 134,5 metra i wyprzedził o 3,6 punktu Macieja Kota.

W czołowej trójce znalazło się jeszcze miejsce dla jednego Polaka. Świetną formę potwierdził bowiem Piotr Żyła. Cieszynianin, piąty zawodników 65. TCS na półmetku, skoczył 130 metrów i przegrał tylko z Kraftem oraz swoim dobrym kolegą z reprezentacji Maciejem Kotem. 

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Łącznie w głównych zawodach na Bergisel wystąpi 7 Biało-Czerwonych. Przez większą część kwalifikacji wydawało się, że największym ich pechowcem będzie Klemens Murańka. 22-latek po skoku na 116 metrów długo był pierwszym oczekującym na kwalifikację. Ostatecznie po słabej próbie Vojtecha Stursy (tylko 111 metrów) zakopiańczyk znalazł się jednak w zawodach, kwalifikując się z 49. miejsce.

O awans nie musieli drżeć natomiast pozostali Polacy. Tym samym obok Stocha, Kota, Żyły i Murańki w zawodach zobaczymy Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jana Ziobro.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 52. Rafał Kot: cieszy mnie rywalizacja Maćka z Kamilem Stochem [2/3]

Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Francuz Ronan Lamy Chappuis. W zawodach wystąpi natomiast dwóch Włochów. Łukasz Kruczek zabrał do Austrii Sebastiana Colloredo i Alexa Insama. Ich skoki odpowiednio na 119 oraz 117,5 metra pozwoliły im skutecznie przebrnąć przez sito kwalifikacyjne.

Warunki we wtorek w Innsbrucku, tak jak w niemieckiej części Turnieju, były dla zawodników bardzo dobre. Co prawda wiatr zmieniał swój kierunek, ale jego uśredniona siła nie przekroczyła 1 m/s. Kwalifikacje przeprowadzono z belki startowej o numerze 8.

Początek środkowego konkursu o 14:00. Półtorej godziny wcześniej zaplanowano serię próbną. Relacja na żywo z treningu i konkursu oraz szerokie podsumowanie zawodów na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (konkurs w Innsbrucku) w środę o godzinie 13:45.

wyniki kwalifikacji w Innsbrucku:

miejscezawodnikkrajodległościłączna nota
1.Stefan KraftAustria134,5143,1
2.Maciej KotPolska132139,5
3.Piotr ŻyłaPolska130137,7
4.Daniel Andre TandeNorwegia132136,6
5.Michael HayboeckAustria131137
6.Markus EisenbichlerNiemcy130136,3
7.Manuel FettnerAustria129131,4
8.Vincent Descombes SevoieFrancja127129,6
9.Andreas WellingerNiemcy128,5128,6
10.Cene PrevcSłowenia126127,7
16.Stefan HulaPolska122,5125
20.Dawid KubackiPolska124121,9
34.Jan ZiobroPolska120,5115,7
49.Klemens MurańkaPolska115106,8

Czy Kamil Stoch podjął słuszną decyzję nie skacząc we wtorkowych kwalifikacjach w Innsbrucku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL