WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot

Adam Małysz: To było coś niesamowitego i wspaniałego!

Michał Bugno
Michał Bugno
- Konkurs w Innsbrucku 16 lat temu to było coś niesamowitego i wspaniałego! Dobrze zapamiętałem tę skocznię, bo odniosłem na niej zwycięstwo, bijąc nowy rekord - mówi Adam Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty, wspominając wybuch "Małyszomanii".

WP SportoweFakty: Z konkursu na konkurs polscy skoczkowie coraz bardziej się rozkręcają. Wtorkowe skoki Kamila Stocha podczas treningów, a później Macieja Kota i Piotra Żyły w kwalifikacjach to prawdziwa rewelacja.

Adam Małysz: Chłopaki skakali bardzo dobrze. Kamil nie wystartował w kwalifikacjach, ale mimo to nie zabrakło wielkich emocji. Najpierw długo prowadził Piotrek Żyła, a później prowadzenie przejął Maciek. Przeskoczył ich tylko Stefan Kraft. O ile pogoda dopisze, to w środę będzie bardzo ciekawy konkurs. Stefan wystartuje w parze razem z Kamilem Stochem, a chłopaki zaraz za nimi. Bardzo się cieszę, że jesteśmy na tak wysokiej pozycji, bo to pokazuje, że praca trenerów owocuje. Z pewnością musimy powalczyć o lepsze zaplecze, bo zaczynamy trochę odstawać w Pucharze Kontynentalnym, ale myślę, że sobie poradzimy. Z przygotowaniami Kadry A poszło świetnie i wiemy, że podobnie może być na zapleczu.

Trener Stefan Horngacher podjął decyzję, żeby Kamil Stoch nie startował w kwalifikacjach do konkursu w Innsbrucku, choć sam Kamil w rozmowie z dziennikarzami nie ukrywał, że chętnie oddałby taki skok.

- Kamil lubi tu skakać, ale myślę, że trener podjął słuszną decyzję. Podczas treningów oddał dwa dobre skoki. Wygrał obie serie, więc teraz potrzeba mu spokoju, regeneracji i trochę odpoczynku. Każdy skok to kolejna koncentracja, przygotowanie, rozgrzewka i lekki stres. Lepiej odpuścić i na sto procent przygotować się na środę.

Rozmawiamy na skoczni w Bergisel w Innsbrucku, na której szesnaście lat temu odniósł pan zwycięstwo w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni, co przyczyniło się do wybuchu "Małyszomanii". Jak zapamiętał pan te zawody?

- Ten konkurs w Innsbrucku to było coś niesamowitego i wspaniałego! Dobrze zapamiętałem tę skocznię, bo odniosłem na niej zwycięstwo, bijąc rekord. Zawsze bardzo ją lubiłem i zawsze bardzo mi pasowała. Cieszę się, że teraz pasuje naszym chłopakom, a szczególnie Kamilowi, który uwielbia tu skakać.

Rozmawiał w Innsbrucku Michał Bugno 

Autor na Twitterze:

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (konkurs w Innsbrucku) w środę o godzinie 14:00.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

ZOBACZ WIDEO: Maciej Kot i Kamil Stoch odskoczą czołówce PŚ? Rafał Kot zabrał głos

Czy Kamil Stoch wygra 65. Turniej Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL