Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / JAN HETFLEISCH

Pogoda łaskawa dla skoczków. Mamy wieści prosto z Innsbrucka (wideo)

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Seria próbna przed środowym konkursem turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku rozpoczęła się punktualnie. - Nie ma mocnego wiatru - informuje nasz korespondent Michał Bugno.

Kilkadziesiąt minut przed startem serii próbnej chorągiewki na Bergisel wisiały swobodnie, choć dzień wcześniej synoptycy zapowiadali, że już o tej porze prędkość wiatru sięgnie 2,5 metra na sekundę.

Środowe skakanie na Bergisel rozpoczęło się jednak punktualnie.

Zgodnie z wtorkowymi prognozami o 14:00 - kiedy zaplanowano start konkursu - wiatr w porywach ma sięgać nawet 7-8 metrów na sekundę. Na razie sytuacja wygląda jednak lepiej niż oczekiwano.

Jeśli pogoda zacznie przeszkadzać, środowy konkurs może zostać skrócony do jednej serii lub odwołany. Na Bergisel nie ma sztucznego oświetlenia.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (konkurs w Innsbrucku) w środę o godzinie 13:45.

ZOBACZ WIDEO Rafał Kot: starsi skoczkowie zazdrościli Adamowi Małyszowi

Komentarze (1):

 • Piotr Ziółkowski Zgłoś
  słabe są reguły rozgrywania TCS.W takim momencie, gdy konkurs zostaje przerwany po 10-wszej serii, zawodnicy, którzy uzyskali awans do drugiej są "pokrzywdzeni". Powinni być jakoś
  Czytaj całość
  "docenieni" względem tych, którzy mieli odpaść po pierwszej serii. Bo przecież to nie ich wina, że druga seria się nie odbywa. Np. każdemu, kto awansował do drugiej serii danego konkursu, jeżeli druga seria nie dochodzi do skutku można dodać wynik najsłabszego zawodnika z awansem po pierwszej rundzie. Tak, żeby Ci, którzy odpadli poczuli różnicę.P

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL