WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / PAP/Grzegorz Momot

65. TCS w Innsbrucku: kuriozalna sytuacja z Janem Ziobro

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W środowym, loteryjnym konkursie 65. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku Jan Ziobro wystąpił w kasku, który miał zaklejone logo Meble Ziobro. Wiemy już co było powodem takiej sytuacji w przypadku Polaka, który w zawodach był 23.

Na reklamowanie na kasku swojej firmy skoczkowi, który występuje w zawodach Pucharu Świata, nie pozwalają przepisy. Przypomnijmy, że zawody Turnieju Czterech Skoczni są zaliczane do tego cyklu.

O takich przepisach poinformował Polaka Sepp Gratzer, który w Pucharze Świata odpowiada za kontrolę sprzętu zawodników. W sobotnim konkursie na Bergisel (H130) w Innsbrucku Polak rzeczywiście miał zakryte logo firmy zarówno podczas wtorkowych treningów oraz kwalifikacji jak i samego konkursu w środę. 

Same zawody były bardzo loteryjne. O wynikach decydował przede wszystkim wiatr. Biało-Czerwoni z tej walki z wiatrem wyszli jednak obronną ręką. Co prawda Kamil Stoch zajął 4. miejsce i stracił prowadzenie w 65. Turnieju Czterech Skoczni, ale biorąc pod uwagę jego upadek w serii próbnej i start na mocnych środach przeciwbólowych należy i tak uznać jako duży sukces.

Co więcej, zawodnik z Zębu do nowego lidera Turnieju Daniela Andre Tandego traci zaledwie 1,7 punktu. Jeśli zdrowie i pogoda pozwoli, w wyrównanej walce w Bischofshofen Polak jest w stanie pokonać Norwega. Do końcowego podium zawodów aspiruje także Piotr Żyła, który w środę był siódmy i w klasyfikacji zawodów zajmuje już 4. miejsce, ze stratą tylko 7 oczek do trzeciego Stefana Krafta.

W środowej loterii dobrze odnalazł się także Jan Ziobro. Polak po skoku na 115. metr został sklasyfikowany na 23. miejscu i po raz pierwszy w bieżącym sezonie zdobył punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Turnieju Ziobro sklasyfikowany jest na 38. lokacie. 

Finałowe zmagania w 65. Turnieju Czterech Skoczni odbędą się w Bischofshofen. W czwartek na obiekcie Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140) zaplanowane są treningi i kwalifikacje przed piątkowym głównym konkursem. Relacja na żywo i podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Bischofshofen) w czwartek o godzinie 16:30.

ZOBACZ WIDEO Rafał Kot: starsi skoczkowie zazdrościli Adamowi Małyszowi

Czy zawodnik powinien mieć możliwość reklamowanie swojej firmy w zawodach PŚ w skokach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL