WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Simon Ammann: To jakiś żart

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Nigdy nie skakałem w tak złych warunkach - powiedział Simon Ammann po swoim skoku w pierwszej serii środowego konkursu w Innsbrucku. Szwajcar nie szczędził słów wobec osób decyzyjnych za przeprowadzenie zawodów.

W kwalifikacjach do konkursu Simon Ammann skoczył aż 127 metrów, co dawało szwajcarskim kibicom nadzieję, że doświadczony i utytułowany skoczek dobrze zaprezentuje się w głównych zawodach. W czwartek w Innsbrucku panują jednak fatalne warunki - silny i zmienny wiatr decyduje o wynikach rywalizacji.

Na bardzo złe warunki trafił właśnie Ammann. Szwajcar osiągnął zaledwie 106 metrów i przegrał rywalizację z Romanem Koudelką. Po swoim skoku 35-latek nie ukrywał swojej frustracji.

 - Przed moim skokiem urządzenie do pokazywania światła dla zawodników trzęsło się niesamowicie. Wszystko od wiatru. Chyba jeszcze nie skakałem w takich warunkach. Zawsze dobrze mi się tutaj wiodło, ale to, co dziś się dzieje, to jakiś żart - ocenił Ammann.

 - Wielka szkoda, ponieważ wszyscy zawodnicy szykowali się naprawdę na dalekie skoki - dodał czterokrotny mistrz olimpijski sugerując, że zawody nie powinny się odbyć.

ZOBACZ WIDEO Rafał Kot: starsi skoczkowie zazdrościli Adamowi MałyszowiOglądaj Letnie Grand Prix w Zakopanem na żywo w WP Pilot. Kliknij tutaj!

Czy Simon Ammann zakończy po tym sezonie sportową karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL