Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nie tylko Eisenbichler. Największe niespodzianki na podium mistrzostw świata

Kamil Czarzasty
Kamil Czarzasty
Dość niespodziewanie 3. miejsce w konkursie na skoczni normalnej zajął Markus Eisenbichler. Jednak w przeszłości zdarzały się już większe sensacje - medale na mistrzostwach świata zdobywali zawodnicy z bardzo odległych miejsc Pucharu Świata.

Markus Eisenbichler, brązowy medalista z mistrzostw świata w LahtiMarkus Eisenbichler, brązowy medalista z mistrzostw świata w Lahti
Duża niespodzianka na podium sobotniego konkursu. W przeszłości bywały jeszcze większe

Niemiecki skoczek przed zawodami w Lahti plasował się na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W obecnym sezonie tylko raz udało mu się wskoczyć na podium (3. miejsce w Lillehamer), tuż za czołową trójką znalazł się w Zakopanem. Zdobycie przez niego brązowego medalu jest mimo wszystko dużą niespodzianką - w pokonanym polu pozostawił m.in. typowanych do medali Polaków: Kamila Stocha i Macieja Kota.

W minionych 20 latach kilkakrotnie zdarzało się, że na mistrzostwach świata medale zdobywali skoczkowie nie uchodzący za faworytów bukmacherów. Zachęcamy do zapoznania się z przykładami.

Czy na dużej skoczni medal zdobędzie zawodnik spoza ścisłej czołówki Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Evtis Zgłoś
  Wierze że Kamil lub Kot odkuje sie na dużej skoczni i jeden z nich przywiezie medal dla Polski,dla nas kibiców a przede wszystkim dla siebie.W drużynówce uważam jednak że bijemy sie z
  Czytaj całość
  Austriakami o srebro,bo Niemcy wydają się być mocniejsi...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL