Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Pekka Sipola

MŚ w Lahti: Niemcy wrócili na prowadzenie

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W środę w fińskim Lahti podczas MŚ w narciarstwie klasycznym wyłonione medalistów w biegu narciarzy na 15 km oraz w indywidualnej rywalizacji kombinatorów. Na prowadzenie w klasyfikacji medalowej wrócili Niemcy, za sprawą Johannesa Rydzyka.

We wtorek po triumfie w wielkim stylu na 10 km klasykiem Marit Bjoergen i brązowym krążku Astrid Jacobsen na prowadzenie w zestawieniu medalowym wysunęła się Norwegia. 

Dzień później dotychczasowi liderzy zdobyli dwa kolejne medale, ale stracili prowadzenie na rzecz Niemców. W środę nasi zachodni sąsiedzi zdobyli co prawda jeden medal, ale za to ten najcenniejszy. W indywidualnej rywalizacji kombinatorów norweskich (duża skocznia i bieg na 10 km) po złoto sięgnął Johannes Rydzek.

Po sukcesie 25-latka Niemcy mają 9 krążków, w tym aż 5 złotych. To właśnie dlatego nasi zachodni sąsiedzi prowadzą, bowiem Norwegowie, którzy łącznie zdobyli 11 medali, mają 4 złote krążki. W środę ich dorobek powiększył się o srebro i brąz, które w biegu indywidualnym na 15 km zdobyli Martin Johnsrud Sundby i Niklas Dyrhaug.

Środa była także szczególnym dniem dla gospodarzy mistrzostw. Pierwsze złoto dla Finów zdobył biegacz Iivo Niskanen, który triumfował na 15 km, wyprzedzając drugiego Sundby'ego aż o 17,9 sekundy.

ZOBACZ WIDEO Zmiana opon na letnie. Kierowco, nie daj się oszukać pogodzie

Do klasyfikacji medalowej dołączyli także Francuzi, a to za sprawą brązowego medalisty w kombinacji norweskiej Francois Braud. Srebro w tej konkurencji zdobył Akito Watabe. Łącznie Japończycy zdobyli już w Lahti 4 medale, po 2 srebrne i brązowe. 

W czwartek realne szanse na pierwszy medal dla Polski będą mieli skoczkowie. O godzinie 17:30 na Salpausselce (HS130) rozpocznie się rywalizacja indywidualna. Wcześniej o 14:00 rozpocznie się sztafeta kobiet w biegach narciarskich, w której wystąpią Biało-Czerwone.

Klasyfikacja medalowa MŚ w Lahti po środowej rywalizacji biegaczy i kombinatorów norweskich: 

miejscekrajzłotosrebrobrązłącznie
1.Niemcy5229
2.Norwegia43411
3.Rosja22-4
4.Austria1113
4.Finlandia-113
6.Włochy1102
7.Japonia-224
8.USA-123
9.Szwecja-112
10.Francja--11

Czy Niemcy utrzymają prowadzenie w klasyfikacji medalowej do końca MŚ w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL