WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła

MŚ w Lahti: Polska na siódmym miejscu w klasyfikacji medalowej

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentanci dwunastu krajów wywalczyli medale podczas MŚ 2017 w Lahti. Polacy ze złotym i brązowym krążkiem, zajęli ostatecznie siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.

W ostatnim dniu rozegrano tylko jedną konkurencję. W biegu na 50 kilometrów ze startu wspólnego triumfował Alex Harvey, przez co Kanada wskoczyła do klasyfikacji medalowej i ostatecznie zajęła ósme miejsce. Srebro wywalczył Siergiej Ustiugow z Rosji, a brąz Matti Heikkinen z Finlandii. 

Najlepsi podczas całych mistrzostw okazali się Norwegowie, którzy w sumie zdobyli aż 18 medali, z czego siedem złotych. Cztery najcenniejsze krążki wywalczyła Marit Bjoergen, a tyle samo ich zdobył Johannes Rydzek. Kombinator norweski przyczynił się do drugiego miejsca Niemców w klasyfikacji medalowej. W sumie zdobyli ich jedenaście, aż sześć z nich było złotych. 

W sumie sześć krążków uzyskali Rosjanie, a po pięć Austriacy i Finowie.

Biało-Czerwoni sięgnęli po dwa medale. Najpierw Piotr Żyła w konkursie indywidualnym wywalczył brązowy krążek, a następnie wraz z Kamilem Stochem, Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim, okazał się bezkonkurencyjny w konkursie drużynowym.

Zobacz wideo: MŚ w Lahti: Polscy kibice dziękowali Piotrowi Żyle. "Straciliśmy gardła!"

W sumie dwanaście reprezentacji wywalczyło medale podczas MŚ 2017 w Lahti. Oprócz wcześniej wspomnianych nacji, w klasyfikacji zapisali się Włosi, Japończycy, Szwedzi, Amerykanie i Francuzi. 

Dwa lata temu w Falun medale odbierali również Czesi oraz Szwajcarzy, a Polacy z dwoma brązowymi medalami zajęli 13. miejsce. 

Tabela medalowa MŚ Lahti 2017:

miejscekrajzłotosrebrobrązłącznie
1.Norwegia76518
2.Niemcy63211
3.Rosja24-6
4.Austria2125
5.Finlandia1135
6.Włochy11-2
7.Polska1-12
8.Kanada1--1
9.Japonia-235
10.Szwecja-224
11.USA-123
12.Francja--11

Czy za dwa lata podczas MŚ w Seefeld Polacy zdobędą więcej niż dwa medale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL