Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ w Oslo: świetne wiadomości. Tym razem nie będzie kłopotów z obejrzeniem rywalizacji

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W piątek 10 marca w Oslo rozpocznie się turniej Raw Air, zaliczany do PŚ w skokach. Według prognoz wiatr i przede wszystkim mgła, która w poprzednich sezonach utrudniała oglądanie zawodów na Holmenkollbakken, tym razem nie utrudnią rywalizacji.

Bardzo dobre warunki wietrzne mają panować zarówno podczas piątkowych kwalifikacji jak i sobotnich oraz niedzielnych zawodów. W eliminacjach uśrednione podmuchy mają nie przekroczyć 2 m/s. W sobotę wiatr będzie jeszcze słabszy, bowiem ma oscylować w granicach 1 m/s. W niedzielę ponownie nie powinien przekroczyć 2 m/s.

Zwykle obserwowanie rywalizacji skoczków w Oslo mocno utrudnia gęsta mgła. Według meteorologów tym razem tego problemu nie będzie. Według prognoz w porze zawodów będą panować dodatnie temperatury, ale przy aurze wyżowej, więc ryzyko wystąpienia mgieł jest nikłe. 

W bieżącym sezonie na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo zaplanowano rywalizację drużynową i indywidualną. Oba konkursy, podobnie jak piątkowe kwalifikacje (prolog), będą uwzględnianie w klasyfikacji generalnej nowego turnieju Raw Air. Szczegóły całych zawodów, które oprócz Oslo obejmuję także Trondheim, Lillehammer i Vikersund, wyjaśniamy tutaj.

Relacja na żywo z piątkowych kwalifikacji oraz z obu konkursów w Oslo, a także z serii próbnych na WP SportoweFakty.

Szczegółowy terminarz zawodów w Oslo, zaliczanych do PŚ i Raw Air:

10.03.2017 (piątek)
14:15 - oficjalny trening (II serie)
17:00 - prolog (kwalifikacje)

11.03.2017 (sobota)
15:00 - seria próbna
16:15 - konkurs drużynowy

12.03.2017 (niedziela)
12:30 - seria próbna
14:15 - konkurs indywidualny

Zobacz wideo: Włodzimierz Szaranowicz dla WP SportoweFakty: Skoki Polaków były jak z matrycy

Czy Polacy odniosą podwójne zwycięstwo w Oslo, najpierw w sobotniej drużynówce, a dzień później w konkursie indywidualnym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL