Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot

Stefan Horngacher podał skład na norweski turniej Raw Air. Jest powrót do kadry

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Stefan Horngacher podał nazwiska 7 polskich skoczków, którzy jeszcze w czwartek, polecą do Norwegii na turniej Raw Air. Na konkursy w Skandynawii, ze względu na limit 7 skoczków, do polskiej kadry wrócił Klemens Murańka.

W Norwegii oprócz zakopiańczyka nasz kraj reprezentować będą Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula. Dzięki niezłym startom Klemensa Murańki w zawodach Pucharu Kontynentalnego w ostatniej części bieżącej edycji Pucharu Świata (konkursy w ramach Raw Air oraz zawody w Planicy) Stefan Horngacher może wystawić w kwalifikacjach aż 7 Biało-Czerwonych.

Raw Air to nowy turniej w skokach narciarskich. Zawody będą obejmować cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe oraz cztery serie kwalifikacyjne (traktowane jako prolog). Turniej odbędzie się w Oslo, LillehammerTrondheim i Vikersund.

Triumfatorem zawodów zostanie skoczek, który w 16 skokach uzyska najwyższą notę. Zwycięzca turnieju nie otrzyma jednak dodatkowych punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Każde indywidualne zawody podczas Raw Air są punktowane tak jak pozostałe w cyklu. Ze względu na to, że wyniki kwalifikacji uwzględnia się w klasyfikacji turnieju skoki zawodników z czołowej dziesiątki PŚ będą oceniane przez sędziów. 

Zmagania rozpoczną się w piątek 10 marca treningami i kwalifikacjami do niedzielnych zawodów indywidualnych. Start eliminacji o 17:00. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.

Zobacz wideo: Włodzimierz Szaranowicz dla WP SportoweFakty: Skoki Polaków były jak z matrycy

Czy Stefan Horngacher podjął słuszną decyzję zabierając do Norwegii Klemensa Murańkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL