Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / MARKKU OJALA

Wielkie emocje na Letalnicy. Te weekendy przeszły do historii skoków

Kamil Czarzasty
Kamil Czarzasty
Przed nami finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy. Na tej skoczni mamuciej w nieodległej przeszłości wydarzyło się mnóstwo emocjonujących zdarzeń. Z okazji finału przypominamy najciekawsze konkursy na tym obiekcie.

Kompleks skoczni w Planicy

Letalnica do 2010 roku cieszyła się statusem największej skoczni świata. To tu przez lata bito nieoficjalne rekordy świata w długości lotu.

W Planicy najczęściej odbywały się również finałowe zawody sezonu Pucharu Świata. Dzięki temu, konkursy rozgrywane w słoweńskim kurorcie od lat kojarzą się z wielkimi emocjami, fantastycznymi lotami oraz rywalizacją o Kryształową Kulę niekiedy aż do ostatniego skoku.

Z okazji zbliżającego się finału przypominamy najbardziej emocjonujące zawody na Letalnicy z ostatnich 20 lat.

Kto zdobędzie Puchar Świata w skokach narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • woj Mirmiła Zgłoś
  W pamięci polskich kibiców na zawsze pozostaną zwłaszcza te fragmenty historii legendarnego obiektu, w których nasi skoczkowie odegrali główne role:2007 - Adam Małysz triumfuje we
  Czytaj całość
  wszystkich 3-ch turniejach indywidualnych,2011 - Kamil Stoch zwycięża, Adam na 3 stopniu podium na zakończenie kariery,2017....... Polacy przed ogromną szansą historycznego zwycięstwa w Pucharze Narodów, Kamil Stoch z szansami na drugą w karierze Kryształową Kulę... oby ten weekend w Planicy wpisał się w historię największych sukcesów polskich skoków :)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL