WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Kinga Rajda

Pech polskich skoczkiń. Zaginiony sprzęt uniemożliwił im start w Letnim Grand Prix

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kinga Rajda i Anna Twardosz miały wystartować w zawodach Letniego Grand Prix Pań 2017 w Courchevel. Ostatecznie Polki nie wystąpiły w kwalifikacjach, gdyż do Francji nie dotarł ich sprzęt.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Dla polskich skoczkiń narciarskich miała to być okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na tle światowej czołówki. Kinga Rajda i Anna Twardosz długo czekały na te zawody. W piątek miały rywalizować w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego, ale uniemożliwiło im to zagubienie sprzętu na lotnisku.

Z informacji przekazanej przez portal skijumping.pl wynika, że do Francji dotarły jedynie narty zawodniczek i bagaż trenera. Brakowało jednak innych niezbędnych do startu rzeczy, przez co Rajda i Twardosz nie mogły wziąć udziału w treningach i kwalifikacjach. 

Działacze PZN przeszukali lotnisko w Genewie, ale nie znaleziono tam bagażu. Najprawdopodobniej został w Krakowie lub Warszawie i do Szwajcarii dotarł z opóźnieniem. W piątkowy poranek nasze zawodniczki miały już pełny ekwipunek. Było jednak o trzy godziny za późno, by wziąć udział w kwalifikacjach.

ZOBACZ WIDEO Piotr Lisek o skokach na tyczkach Bubki: Zapamiętam ten dzień


Czy polskie skoczkinie zaczną w nowym sezonie osiągać sukcesy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)