Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Skoczek po wyjściu z proguPAP/EPA / Skoczek po wyjściu z progu

Nowy turniej w skokach narciarskich. Już w lutym Willingen Five

Dawid Góra
Dawid Góra
Turniej Czterech Skoczni i Raw Air to niejedyne turnieje skoków narciarskich, jakie odbędą się w trakcie sezonu 2017/2018. Nowym formatem będzie Willingen Five. Taką decyzję podjęto podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Zurychu.

Turniej odbędzie się w dniach 2-4 lutego. O jego wyniku rozstrzygnie pięć skoków. Po dwa z zawodów głównych i jeden z piątkowych kwalifikacji - jedynych w zawodach. O kolejności startów zadecyduje ranking Pucharu Świata.

Zwycięzca Willingen Five zarobi dodatkowo 25 tys. euro. Lider klasyfikacji turnieju będzie nosić specjalny plastron. Do przekazania plastronu nowemu liderowi może dojść nawet po pierwszej serii sobotnich bądź niedzielnych zawodów.

- Z niecierpliwością czekamy na nowe zawody. Walka o triumf będzie trwała od początku do samego końca. To szczególnie ekscytujące - podkreśla Juergen Hensel, prezes SC Willingen i szef komitetu organizacyjnego zawodów.

ZOBACZ WIDEO "Biegacze" - opowieść o przekraczaniu barierKliknij tutaj i oglądaj za darmo online zawody Pucharu Świata w Lahti!

Czy będziesz oglądać Willingen Five?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL