WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / EPA/KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Maciej Kot

PŚ: polscy skoczkowie szykują się do sezonu. Przed nimi kluczowe treningi

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Za miesiąc rozpocznie się sezon 2017/2018 PŚ w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie intensywnie przygotowują się do inauguracji cyklu. Na początku tygodnia wyjechali na kolejne zgrupowanie zagraniczne.

Biało-Czerwoni obecnie przebywają w Austrii. Stefan Horngacher, szkoleniowiec naszych skoczków, zaplanował treningi na skoczniach m. in. w Innsbrucku i Seefeld. 

W drugiej połowie tygodnia (najprawdopodobniej w niemieckim Garmisch-Partenkirchen) zawodnicy odbędą też pierwsze przed nowym sezonem zimowym treningi na torach lodowych (latem skacze się na rozbiegach ceramicznych). Wielu skoczków podkreśla, że szybkie przystosowanie się do torów lodowych ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu formy wypracowanej latem.

Tak było m. in. w poprzednim sezonie z Maciejem Kotem. Zakopiańczyk w odróżnieniu od lat poprzednich bardzo płynnie przeszedł z torów ceramicznych na lodowe, co pozytywnie wpłynęło na jego formę. Oby tym razem zarówno w przypadku Macieja Kota jak i pozostałych naszych kadrowiczów było podobnie.

Nowy sezon PŚ w skokach narciarskich, po raz pierwszy w historii cyklu, rozpocznie się w Wiśle (17-19 listopada). Na obiekcie im. Adama Małysza zaplanowano zmagania drużynowe i indywidualne. Relacja na żywo oraz podsumowanie wszystkich zawodów w sezonie 2017/2018 na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy polski skoczek wygra indywidualny konkurs PŚ 2017/2018 w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL