Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jewgienij Klimow PAP/EPA / HASAN BRATIC / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow

PŚ w Wiśle: pierwsza reprezentacja odsłoniła karty

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Już tylko trzy tygodnie pozostały do inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jako pierwsi skład na zmagania w Wiśle podali Rosjanie. Do Polski przyjedzie aż 6 zawodników z tego kraju.

W składzie znalazł się przede wszystkim najlepszy obecnie rosyjski skoczek, Jewgienij Klimow. Oprócz niego w Wiśle pojawią się także Dimitrij Wasiljew, Aleksiej Romaszow, Denis Korniłow, Michaił Nazarow i Roman Trofimow.

Po oficjalnych treningach w Wiśle szkoleniowiec rosyjskiej reprezentacji będzie musiał wybrać czterech najlepszych swoich podopiecznych, bowiem właśnie tylu skoczków Sborna może wystawić w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu PŚ w skokach narciarskich.

W poprzednim zimowym sezonie najlepszym z naszych wschodnich sąsiadów był Jewgienij Klimow, który zajął 17. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. W tegorocznej edycji Letniego Grand Prix były kombinator norweski spisał się jeszcze lepiej, bowiem zajął 5. pozycję. Wysoką formę latem zaprezentował również Denis Korniłow, który w klasyfikacji generalnej był 12. 

W Wiśle, która zainauguruje zimowy sezon w skokach 2017/2018, zaplanowano konkurs drużynowy (18 listopada) i indywidualny (19 listopada). W piątek 17 listopada odbędą się treningi i kwalifikacje. Relacja na żywo z wszystkich serii w Wiśle oraz ich obszerne podsumowanie na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Igrzyska dały w kość Kusznierewiczowi. "Fatalnie przyciąłem nogę, krew lała się po całej łódce"

Czy Jewgienij Klimow stanie przynajmniej raz na podium PŚ w skokach w sezonie 2017/2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL