Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer

PŚ w Wiśle: Austriacy podali skład. Gwiazdy skoków zabraknie w Polsce

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Na nieco ponad tydzień przed inauguracją Pucharu Świata w skokach Heinz Kuttin, trener Austriaków podał nazwiska swoich siedmiu skoczków, którzy wystąpią w Wiśle. W składzie zabrakło kontuzjowanego Gregora Schlierenzauera.

12-krotny medalista mistrzostw świata upadł podczas jednego z treningów i naderwał więzadło w kolanie. Jego przerwa w startach potrwa kilka tygodni. W składzie Austriaków na PŚ w Wiśle znalazł się natomiast inny rekonwalescent.

Mowa o Michaelu Hayboecku. 26-latek z Linz podczas zgrupowania na Cyprze nabawił się urazu stawu skokowego. Jeszcze kilkanaście dni temu jego występ w Polsce stał pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie Hayboeck jest gotowy na inaugurację walki o Kryształową Kulę.

Na obiekcie im. Adama Małysza nie zabraknie najlepszego indywidualnie skoczka poprzedniego sezonu (mistrz świata i triumfator Pucharu Świata), Stefana Krafta. Oprócz tych dwóch skoczków Austrię reprezentować będą także Manuel Fettner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Daniel Huber i Manuel Poppinger.

W Wiśle zaplanowano konkurs drużynowy i indywidualny. Skoczkowie rywalizację rozpoczną od treningów i kwalifikacji. Relacja na żywo z zawodów oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Plan zawodów PŚ w Wiśle:

piątek (17.11.2017)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (18.11.2017)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (19.11.2017)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski: Boruc? Łezka zakręci się w oku

Czy Stefan Kraft stanie na podium indywidualnego konkursu PŚ w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL