Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej w górnym rzędzie: Johann Andre Forfang i Daniel Andre Tande Od lewej na dole Anders Fannemel i Robert Johansson WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu od lewej w górnym rzędzie: Johann Andre Forfang i Daniel Andre Tande. Od lewej na dole Anders Fannemel i Robert Johansson

Polska czwarta w Pucharze Narodów, Norwegia wróciła na pierwsze miejsce

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Norwegowie wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata 2017/2018 w Kuusamo i awansowali na pierwsze miejsce w Pucharze Narodów. Prowadzący po zawodach w Wiśle Polacy spadli na czwartą pozycję.

Dla podopiecznych Alexandra Stoeckla to czwarte z rzędu zwycięstwo w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Robert Johansson, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande oraz Johann Andre Forfang triumfowali również w poprzednią sobotę - podczas inauguracji sezonu 2017/2018 w Wiśle. Dzień później, po konkursie indywidualnym, Norwegów w Pucharze Narodów wyprzedzili Polacy.

W Kuusamo z powodu dyskwalifikacji Piotra Żyły Biało-Czerwoni nie stanęli tym razem na podium, ale zakwalifikowali się do drugiej serii. Szósta lokata dała im 150 punktów do klasyfikacji łącznej Pucharu Narodów.

Z czwartego miejsca na drugie awansowali Niemcy. Z kolei Austriacy utrzymali trzecią pozycję. Sklasyfikowanych jest dziewięć reprezentacji. W trzech dotychczasowych konkursach punktów nie zdobyli między innymi Czesi, a także Włosi.

MiejsceKrajPunkty
1.Norwegia909
2.Niemcy765
3.Austria729
4.Polska690
5.Japonia607
6.Słowenia371
7.Szwajcaria200
8.Rosja100
9.Finlandia3

ZOBACZ WIDEO: 9-letni Polak podbija świat skoków narciarskich. W Europie nie ma sobie równych!

Czy Norwegowie utrzymają pierwsze miejsce w Pucharze Narodów do końca 2017 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL