Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Kraft WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Niesamowity lot Stefana Krafta. Austriak pobił rekord skoczni w Kuusamo

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Stefan Kraft pobił rekord skoczni w Kuusamo. W drugiej serii sobotniego konkursu drużynowego Austriak uzyskał aż 147,5 metra, co jest najlepszą odległością uzyskaną na Rukatunturi.

Odległości powyżej 140 metrów zdarzają się w Kuusamo często, ale zwykle zawodnicy przekraczają tę granicę dość nieznacznie. Dziesięć lat temu Gregor Schlierenzauer uzyskał tam aż 147 metrów i od tej pory mógł nosić dumne miano rekordzisty obiektu. Przez kolejne sezony osiągnięcie Austriaka pozostawało poza zasięgiem kolejnych skoczków.

W sobotę rekord Schlierenzauera został wreszcie pobity. Podczas drugiej serii drużynowych zmagań Pucharu Świata pół metra dalej wylądował jego rodak Stefan Kraft. Warto podkreślić, że młodszy z Austriaków mógł się pochwalić starannym wykończeniem skoku i telemarkiem, za który otrzymał bardzo wysokie oceny od sędziów.

Za rekordowe uznaje się te skoki, które zostały oddane w oficjalnych zawodach. W 2004 roku w Kuusamo aż 152 metry uzyskał Sigurd Pettersen, ale stało się tak podczas treningu, w związku z czym jego wynik nie został potraktowany jako rekordowy.

ZOBACZ WIDEO: 9-letni Polak podbija świat skoków narciarskich. W Europie nie ma sobie równych!

Czy w niedzielę w Kuusamo padnie kolejny rekord skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL